Sektörel 18 KASIM 2013 / 08:16

Mobilexpress ağı genişliyor

2012 yılında mobil alışveriş ve ödeme platformu olarak yola çıkan Mobilexpress, yeni katılımlarla büyümeye devam ediyor.

2013 yılının başında Türk Telekom’un eski CEO’su Paul Doany’den yatırım alan Mobilexpress, 2013 yılının ortasından itibaren abone tabanını genişletmek ve iletişim gücünü artırmak amacıyla TTNET ve Avea ile stratejik bir işbirliği gerçekleştirerek TTNET ve Avea’nın yeni nesil ödeme sistemi oldu. Gerçekleştirilen toplantıyla basın mensuplarını bilgilendiren Paul Doany, Tunç Berkman ve Zeynep Şener, sistemin işleyişi hakkında çeşitli bilgiler de verdi.
Mobilexpress kullanıcılarına ve iş ortaklarına SMS veya QR kod ile cepten fatura ödeme, SMS ile cepten TL yükleme, güvenli çevrimiçi mobil ödeme ve SMS veya QR kod ile cepten alışveriş hizmetlerini sunmaktadır. TTNET, Avea ve Türk Telekom faturası ödemek ya da Avea TL yüklemek isteyen kullanıcılar yenilikçi Mobilexpress teknolojsiyle, işlemlerini sadece SMS ile tamamlayabiliyorlar.
TTNET aboneleri, cep telefonlarından TTNET boşluk 10 haneli abone hesap numaralarını; Türk Telekom aboneleri, TT boşluk 10 haneli sabit telefon numaralarını; Avea aboneleri AVEAFATURA yazıp 3570’e göndererek, faturalarını sadece saniyeler içinde cep telefonlarını kullanarak ödeyebilme konforunu yaşayabiliyorlar.
Avea faturasız hat sahipleri ise yine cep telefonlarından yüklemek istedikleri TL miktarının kodunu (Örnek: Avea10, Avea15 veya Avea20) yazarak 3570’e gönderecekleri SMS ile her an, her yerden hatlarına TL yükleyebilme ayrıcalığına sahipler.
ETİKETLER : Sayı:946

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics