Sektörel 15 MART 2013 / 10:45

Müşterilere özel çevrimiçi topluluklar

DigitalMR ve HoraCore Türkiye’de yapmış oldukları ortaklığın detaylarını paylaştı. Yapılan ortaklık neticesinde Şubat 2013’ten itibaren, HoraCore, DigitalMR’ın eTopluluklarının, platform ve sosyal medya araştırma hizmetlerinin tek dağıtıcısı oldu.

eToplulukların Türkiye’de pazar araştırma, birlikte-yaratım, tüketici aktivasyonu ve tüketici hakları alanları için özel panellerin oluşturulmasını sağlayacak birer yazılım platformu olması hedefleniyor.

DigitalMR araştırmacıları ve yazılım mühendisleri tarafından geliştirilen yeni platform, pazar araştırma sektörüne pek çok yenilik ve verimlilik kazandıracak olan özellikler barındırıyor. Toplantıda açıklanan topluluk üyelerinin birlikteliğini sağlamak için yararlı olabilecek özelliklerden bazıları ise şu şekilde:

 

-Moderatör Eşliğinde Oluşturulmuş Duyuru Panosu Tartışmaları (zengin bir medya kullanımına imkan veren)

- Etnografi için Video ve Fotoğraf Günlükleri, sohbet grup tartışmaları

- Bire-bir Canlı Webcam Görüşmeleri

- Kullanıcı Deneyim Testleri ve Anketleri

Pazar araştırma sektöründe sayısal çözümlerin önemini öngörerek kendi şirketlerini kurmadan önce Synovate Araştırma Şirketi’nde birlikte çalışan DigitalMR ve HoraCore yöneticileri Michalis Michael ve Alp Yener çeşitli açıklamalarda bulundular.

Bu öngörü ve inançla, DigitalMR CEO’su ’le eskiye dayanan dostluklarını da vurgulayarak şunları söyledi: “Bu ortaklık beni pek çok açıdan heyecanlandırıyor. Öncelikle Türkiye, önümüzdeki yıllarda çok büyük bir potansiyeli olan ve gelişmekte olan bir pazar; bunun yanı sıra, bu ortaklık iki eski meslektaşın birbirine duyduğu güven üzerine kurulu” dedi.

HoraCore CEO’su Alp Yener ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Şirketimiz, Türkiye’deki tüm müşterilerimize pazar araştırma sektörüne dair en iyi çözümleri geliştirmeyi prensip edinmiştir. DigitalMR platformu ise bu yolda atılmış olan yeni bir adımdır. DigitalMR-HoraCore ortaklığının Türkiye’deki çevrimiçi araştırma sektörünün gelişmesine katkısı olacağından hiç şüphem yok.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics