Sektörel 20 OCAK 2014 / 08:19

Netaş, Kron ile anlaşmaya vardı

Daha önce açıklandığı gibi, Netaş, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda yeni bir adım daha attı.

Ülkemiz ve bölgedeki servis sağlayıcılar ile telekomünikasyon operatörleri için yazılım çözümleri üretmek üzere 2007 yılında Lütfi Yenel tarafından kurulan Kron Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş’nin sermayesinin yüzde 10’unu temsil eden, A Grubu hisseleri satın aldı.
Bu kapsamda, Netaş CEO’su C. Müjdat Altay ve Kron Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Yenel’in katılımıyla, yapılan işbirliğinin Türkiye’nin “uçtan uca servis sağlayıcılığı” çalışmalarına sağlayacağı etkiyi değerlendirmek, planlarını paylaşmak ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak için bir basın toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıda Netaş’ın yeni yatırımıyla ilgili bilgi veren Netaş CEO’su Müjdat Altay, “Netaş, bilgi ve iletişim teknolojilerindeki durmaksızın süregelen değişimlere paralel, sahip olduğu yetkinlikleri sürekli geliştirmeyi, inovatif yaklaşımıyla müşterilerine her zaman geleceğin teknolojik çözümlerini sunabilmeyi ve bu doğrultuda kendini sürekli yenilemeyi ilke edinmiş bir şirket. Bu kapsamda, ‘Türkiye’nin küresel teknoloji markası olma’ vizyonumuza da katkı sağlayacak stratejik bir adım atıp, Türkiye’de ve bölgede telekom operatörleri için özgün yazılım ve donanım çözümleri üreten, sektörün önde gelen şirketlerinden Kron’un A Grubu hisselerini satın almak üzere anlaşmaya vardık” dedi.
Kron Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Yenel ise “Son teknolojileri kullanarak geliştirdiğimiz patentli, özgün yazılım ürünlerimizi, Netaş’ın etkin satış ve pazarlama gücüyle daha geniş bir müşteri potföyüne sunma olanağını bulacağız. Telekom operatörleri ve servis sağlayıcılarının müşterilerini ve servislerini etkin bir şekilde yönetmelerini sağlayan yenilikçi ürünlerimize, Netaş’ın köklü Ar-Ge’si ile beraber çalışarak, hem telekom sektöründe hem de diğer sektörlerde hizmet verecek yeni ürünler ilave etmeyi planlıyoruz. Ülkemizden, küresel yazılım şirketleri ve bilişim markaları çıkacağına inanıyor ve bu konuda iyi bir örnek olmak istiyoruz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:955

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics