Sektörel 04 ŞUBAT 2013 / 08:17

Nokia Lumia 620 Turkcell mağazalarında

Nokia son çeyrekte uzun süre sonra kâr açıkladığını duyurdu. Şirket dünya çapında 4 milyonun üzerinde Lumia satışı gerçekleştirdiğini açıkladı ve yeniden yükselişe geçebileceğinin sinyallerini verdi. Şirketin Microsoft’tan transfer ettiği CEO’su Stephen Elop da “iki yıl içerisinde düzlüğe çıkma” sözünü yerine getirmiş oldu.
Lumia ailesinin yenisi için basın karşısına geçen Nokia Başkan Vekili Chris Weber, Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek İcan Uyansoy ve Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, yeni telefon hakkında bilgi verirken Nokia’nın son zamanlardaki durumundan da söz etti.
Türkiye’deki satış rakamlarını açıklamayan Nokia’nın imdadına Emre Sayın yetişti ve Nokia’nın Türkiye’ye getirdiği tüm ürünleri sattığını, ürün yetiştirmekte zorlandıklarını belirtti. Mağazalarda Lumia 920’nin -özellikle sarısının- kalmadığı için işlerin son dönemde iyiye gittiği görüldü.

749 liraya Windows Phone 8
Chris Weber’ın verdiği bilgilere göre, Türkiye bu telefonun çıktığı ilk pazarlardan biri oldu. Weber, tüketicilerden her segmentte ürün talebiyle karşılaştıklarını, 620’nin bu ihtiyaca cevap vereceğine inandıklarını belirtti. Weber, Türkiye’de Nokia Music uygulamasının oldukça beğenildiğini ve kısa sürede milyonun üzerinde indirme gerçekleştirildiğini vurguladı. Lumia 620, 749 liraya piyasadaki yerini aldı ve telefonlar içinde, değişik renk seçenekleri ve ufak boyutuyla kullanıcıya göz kırpıyor.
ETİKETLER : Sayı:907

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN