Sektörel 09 MAYIS 2010 / 18:00

Nokia X6 ile sınırsız müzik indirme servisi ‘cep’teNokiaNokia X6 Comes With Music Edition, İstanbul’da gerçekleşen bir etkinlikle tanıtıldı. Nokia’nın sınırsız müzik indirme servisi Comes With Music, Türkiye’de Nokia X6 ve Nokia 5235 ile birlikte sunuluyor ve 12 ay boyunca Ovi Müzik’ten sınırsız parça indirmeye olanak tanıyor. Mağazadan indirilen parçalar albüm kapak ve bilgilerini de içeriyor ve indirilen parçalar sonsuza kadar saklanabiliyor.
Nokia X6, 16 GB dahili belleği ve 3,2 inçlik dokunmatik ekrana sahip. Ürünün fotoğraf, video ve web gezintisi için optimize edilmiş 16:9 geniş ekran bulunuyor. Ovi Mağaza’ya doğrudan erişim olanağı bulunan Nokia X6, 20 arkadaşı ve Facebook gibi sosyal toplulukları ana ekrana taşımaya olanak tanıyor.
Türkiye Ovi Müzik kataloğunda Universal Music Group, Sony Music Entertainment, Warner Music Group ve EMI Music şirketlerinin yanı sıra birçok bağımsız şirketle de yapılan anlaşmalar sonucunda, 4 milyonu aşkın yerli ve yabancı parça bulunuyor. Universal Music Group şirketinin kataloğu da Ovi Müzik’te bulunuyor. Türkiye Ovi Müzik kataloğunun, yıl sonuna kadar 2 milyon parça daha eklenerek genişletilmesi hedefleniyor.
Mayıs ayı itibariyle kullanıcıyla buluşan Nokia X6 Comes With Music Edition, Turkcell abonelerine aylık 1 GB data paketi, haftasonu SMS ve ses paketi hediyesiyle birlikte 24 ay boyunca ayda 69 TL’ye satışa sunuluyor. Turkcell’in kontratsız olarak 486 avrodan satışa sunduğu Nokia X6 Comes With Music Edition için World Card’a 10 taksit olanağı tanınıyor.

Müziğe yasal erişim
Toplantıda konuşma yapan Nokia Türkiye Genel Müdürü Conor Pierce, “Nokia’nın vizyonu insanların istediği müziğe, her zaman, her yerden ve uygun fiyatlarla erişebilmesidir. Bu vizyon doğrultusunda Nokia, Ovi çatısı altında topladığı servislerine müzik  servisini de ekledi. Türkiye’de sunduğumuz sınırsız müzik erişimi servisi tüketicilerin müziğe erişmeleri, müziği keşfetmeleri ve yasal müzik dinlemeleri için devrim niteliğinde bir yol sunuyor. Müzik endüstrisi ile yaptığımız işbirliği ile herkesin kâr sağlamasına olanak tanıyan yenilikçi bir iş modeli ortaya koyuyoruz. Türk müzik sektörünün de bu servisimizi desteklemelerinden ötürü memnuniyet duyuyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics