Sektörel 29 NİSAN 2012 / 14:50

Oracle iş ortakları geleceğe hazır

Uluslararası kimliğe bürünen Oracle OPN Day etkinliklerinin üçüncüsü Dalaman’da gerçekleştirildi. Oracle Türkiye üst yönetiminin de katıldığı etkinliğe 16 farklı ülkeden 250’ye yakın Oracle iş ortağı hazır bulundu. Artım ve LinkPlus’ın sponsor olduğu etkinliğin açılış konuşmasını Oracle Güneydoğu Avrupa ve Orta Asya Bölgesi Başkan Yardımcısı Gürhan Kalelioğlu gerçekleştirdi. Oracle’ın daima iş ortaklarıyla büyüdüğünü belirten Kalelioğlu, iş ortaklarının birbiriyle olan ilişkilerinin bu gibi etkinliklerle daha da arttığını kaydetti. Yabancı şirketleri Türk pazarına tanıtmak, bizim şirketlerimizi de yurtdışı pazarlarda iş yapar hale getirmek için bu etkinliğin önemli olduğunun da altını çizen Kalelioğlu, “Yerel iş ortaklarımız özellikle yurtdışında projeler geliştirme konusunda oldukça istekli. Bizler de üstlendiğimiz bölgesel görevlerin vizyonuna uygun olarak bu şirketleri bölgedeki iş fırsatları ile tanıştırmaya çalışıyoruz. Etkinlik sonunda da bu vizyonumuzun meyvelerini toplayacağımızı düşünüyoruz” dedi. Türk pazarının büyüklüğü nedeniyle şirketlerimizin henüz yurtdışına açılacak cesaretlerinin olmadığının da altını çizen Kalelioğlu, “Tabii ki bu bizim tahminimiz ve bizler bir yerden başlanması gerektiği fikriyle hareket ediyoruz. OPN Day gibi etkinliklerin de iş ortaklarımıza yurtdışı fırsatları değerlendirme adına cesaret vereceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

“Oracle için her sektör önemli”

Etkinlik için ülkemzi ziyerte eden Oracel Küresel ISV/OEM Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Chris Baker’la etkinlik sırasında sohbet etme olanağı bulduk. Tam bir Türkiye hayranı olan Chris Baker, ülkemizin hem teknoloji hem de ekonomik anlamda geleceğin yıldız ülkelerinden biri olacağını düşünüyor. Oracle’ın hem bölgede hem küreselde sektör ayırmaksızın ürün ve çözümlerini sunmaya devam ettiklerini belirten Baker, “Tabii ki telko, finans ve sigortacılık gibi sektörler her teknoloji şirketi için lokomotif sektörler. Ancak Oracle olarak hemen her sektörün ilk ondaki dev şirketlerine hizmet veriyoruz. Bu da bizi sektör ya da alan ayırmaksızın çözüm üreten bir şirket yapıyor” dedi.
ETİKETLER : Sayı:869

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN