Sektörel 03 ŞUBAT 2014 / 08:24

Oracle teknolojileri buluta taşınıyor

Oracle Türkiye, 2014 yılına yönelik hedef ve stratejilerini düzenlendiği bir basın toplantısında anlattı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Oracle Başkan Yardımcısı ve Oracle Türkiye Genel Müdürü Filiz Doğan, donanım ve uygulamaların bütünleşik bir platformda sunulduğu Exaclogic sistemlerine ilginin arttığını belirterek, Oracle Exalogic’in yüksek performans sunduğunu kaydetti.
Oracle Türkiye ve Orta Asya Bölgesi İş Uygulamaları Direktörü Yüce Erim de “10 -15 yıl öncesinin çok güçlü olduğunu düşündüğümüz pek çok uygulama bugün yok olmuş durumda. Oracle, o günlerden bugüne kadar yaptığı Ar-Ge çalışmaları ile bugünleri önceden gördü. Örneğin CRM konusunda artık müşteriyi tanımak değil anlamak gerekiyor. Büyük veri de bu konuda en büyük yardımcı konumuna geldi. Ya da artık kimse ERP’yi değil, bunun üzerine ekleyeceği değerleri konuşuyor” dedi.
Oracle Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Donanım Satış Direktörü Serdar Sayar ise toplantıda şu bilgileri verdi: “Endüstri dünyasında ciddi bir değişim süreci yaşanıyor. Şirketlerin büyük verilerle uğraşıp anlık yanıtlar verebilmesi gerekiyor. Bunları yaparken de toplam sahip olma maliyeti düşük sistemlere ihtiyaç duyuyorlar. Sparc M6 işlemcili sistemler de işte bu ihtiyaçlara yanıt veriyor.”
Oracle’ın güçlü olduğu alanlardan bir tanesi de kamu sektörü. Birçok kamu kuruluşunda proje gerçekleştirdiklerini kaydeden Oracle Türkiye Satış Direktörü Cem Şatana, “Birçok e-devlet projesinin temelinde Oracle teknolojileri yer alıyor. Bu projeler dünyaya örnek olacak nitelikte. Şu anda kamuda en çok konuşulan konuların arasına büyük veri ve mobilite de girdi.”
ETİKETLER : Sayı:957

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics