Sektörel 07 EKİM 2013 / 08:23

Oyunda kıran kırana mücadele

Turkcell Superonline ana sponsorluğunda Merlin’in Kazanı tarafından düzenlenen DotA 2’nin (Defence of the Ancients 2) İstanbul’daki büyük finalinde toplam 256 takım, bin 300 kişi mücadele etti. Türkiye’den ve dünyadan yaklaşık 550 bin kişinin canlı takip ettiği turnuvada 2 gün süren maçların sonucunda ANT takımı rakibi BFTurk’ü 2-0 geriden gelip, 3-2 mağlup ederek şampiyon oldu. Şampiyon takım 5 adet Arma Venes 13 I7, 650Ti, 8GB oyun bilgisayarının da sahibi oldu. Turkcell Superonline’ın resmi Facebook ve Twitter hesaplarından 3 gün boyunca #ışıkhızındaoyun hashtag’iyle paylaşımda bulunan takipçiler hem maçları canlı yayında izleme fırsatı buldular hem de sürpriz hediyelerin sahibi oldular.
Turnuvada ikinci olan BFTurk takımı 5 adet 27 inç Viewsonic oyuncu ekranı kazandı. Üçüncülük kupasına hak kazanan HWA ise 5 adet Razer Ultimate Black Widow 2013 oyun klavyesi ile ödüllendirildi. Büyük finalin en hızlı ve en yetenekli oyuncusu BFTurk takımdan Fehim Bölmetepe (Talse) ise Turkcell Superonline özel hız ödülü olan Nvidia GTX Titan ekran kartını almaya layık görüldü.
Büyük finalde oyun karakterlerinin kostümleriyle gelen katılımcılar arasında düzenlenen Cosplay yarışmasının birincisi de Death Prophet kostümüyle Gül Melis Taze oldu ve retina ekranlı iPad kazandı. Onu Nazgul kostümü ve Ninsu kostümü izledi. İkinciye iPad Mini, üçüncüye ise The Savage She-Hulk figürü hediye edildi.
ETİKETLER : Sayı:941

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics