Sektörel 05 AĞUSTOS 2012 / 13:39

Özel bulut hizmetlerinde Renault’un tercihi HP oldu

HP, sıfır sera gazı emisyonlu elektrikli taşıtlar için yeni GPS ve mobil uygulamalar geliştiren Renault’a teknoloji desteği sağlayacağını duyurdu. Renault, Nissan ile işbirliği yaparak, elektrikli otomobiller, Lityum-İyon aküler ile motorlu taşıtların Wi-Fi ve mobil modemler üzerinden internete girmesini sağlayan telematik hizmetlerini geliştirmek için yatırımlarda bulunuyor.
HP Fransa Genel Müdürü Gerald Karsenti, konuyla ilgili açıklamasında, “HP teknolojisi ile bulut bilişim hizmetlerinin birleştirilmesi; Renault gibi müşterilerin pazar ve maliyet hedefleri ile çevresel hedeflere en verimli şekilde ulaşması için gereken yenilikçi, bütünleşik ve uçtan uca çözümler sağlamamıza yardımcı oluyor” dedi.
HP teknolojilerini kullanarak Renault, telematik sistemler ile sürücülere canlı trafik durumu bilgileri ve “Sürdükçe öde” kasko modeli, sürücülerin otomobil aküsünün şarj düzeyini görüntülemesini ve en yakın dolum istasyonunun yerini bulması gibi, yazılım çözümleri sunacağı belirtiliyor. Renault için hazırlanan bütünleşik altyapılar, HP’nin Avrupa’daki yüksek güvenlikli 3. kademe veri merkezinde barındırılıyor. Bütünleşik altyapılar, Renault’un HP sunucuları, depolama birimleri, ağ cihazları ve güç kaynağına hızlı erişimi içinde barındırıyor.
HP’nin sunduğu çözüm, Renault’a kritik iş süreçleri uygulamalarını otomobil üretimine bütünleştirmek için BT yapısını kolaylaştıran, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan otomatik yapılar getiriyor. Bütünleşik altyapılarda esnek kaynak kullanımı, Renault’nun gelecekteki talepleri, ek yatırım yapmadan karşılamasına olanak sağlıyor.
ETİKETLER : Sayı:883

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics