Sektörel 26 ARALIK 2012 / 15:48

Samsung ile Ericsson'un ABD hesaplaşması

Samsung, İsveçli telekomünikasyon şirketi  Ericsson'un bazı ürünlerinin ABD'ye ithal edilmesi ve satılmasının engellenmesi amacıyla ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu'na (ITC) şikayette bulundu. Şikayetin nedeninin, Ericsson'un kendilerine ait  7 adet patenti ihlâl etmesinden kaynaklandığı açıklandı.

Samsung'un yaptığı bu hamlenin ise Ericsson'un, patent ihlali nedeniyle Samsung ürünlerinin ABD'de satılmasını engellemek için ITC'ye başvuruda bulunması ve dava açmasının hemen arkasından gelmesi, patent savaşlarında yeni bir perdenin açıldığına işaret olarak gösteriliyor.

Samsung'un mevcut olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Ericsson'a iyi niyetle ve uzlaşmacı bir tavırla yaklaşıldığı fakat Ericsson'un tutarsız isteklerde bulunarak uzlaşmaya yanaşmadığı için konunun artık yasal yollardan çözüleceğini açıkladı. Açıklamaya ek olarak Ericsson'un yasaklanması istenen ürünlerinin, baz istasyonlarını da içeren çeşitli telekomünikasyon şebekesi ürünleri olduğu söylendi.

Daha ayrıntılı bilgi için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN