Sektörel 18 ŞUBAT 2013 / 08:16

Sanal sistemler için kapsamlı koruma

Cyberoam, sanal sistemlerin güvenliği için virtual UTM çözümünü duyurdu.

Birleşik Tehdit Yönetimi (Unified Threat Management - UTM) konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden Cyberoam’un CEO’su Hemal Patel Türkiye’yi ziyaret etti. Patel, bu ziyaretinde fiziksel ve sanal sistemlerin bir arada olduğu BT ortamları için kapsamlı ağ güvenliği sağlayan Cyberoam virtual UTM çözümünü tanıttı ve Türkiye’ye özel açıklamalarında şirketin büyüme planlarından bahsetti.
Cyberoam, kurumların karma BT ortamlarının güvenliğine yönelik Cyberoam virtual UTM (sanal Birleşik Tehdit Yönetimi) çözümünü duyurdu. Cyberoam virtual UTM, kurumların güvenlik altyapılarının kontrolünü geniş bir çerçevede ele alabilmelerini sağlıyor. Yeni ürüne dair açıklamalarda bulunan Cyberoam CEO’su Hemal Patel, yönetilebilir güvenlik çözümleri sunan güvenlik servis sağlayıcılarının hizmet verdikleri çoğu ortamda sanal makinelerle fiziksel makinelerin bir arada olduğu platformlara uygun çözüm senaryoları üretmek durumunda kaldığına dikkat çekti.

Cyberoam’ın 1999’da internet güvenliğine odaklı bir şirket olarak kurulduğunu söyleyen Cyberoam CEO’su Hemal Patel, Cyberoam’ın dünya genelinde 450’ye yakın çalışanı olduğunu ve bunların 200’ünün sadece Ar-Ge üzerine çalıştığını ifade etti. Patel, Cyberoam’un 8 kişiden 5 bin kişiye kadar çalışanı olan kurumlara hitap edebilecek ölçekte geniş bir ürün portföyüne sahip olduğunu ve dünya genelinde 60 binden fazla kurulu cihazları bulunduğunu söyledi. Cyberoam’ın 2008’de dünya genelinde uygulamaları güvenlik çözümlerinde 25. sırada yer alırken bugün aynı kategoride 9. sırada yer aldığına dikkat çeken Patel, “Bugün UTM alanında dünyanın en büyük beş ürün sağlayıcısından biriyiz. Öncelikli amacımız kanal iş ortaklarımızın sayısını 2 katına çıkarmak ve hem KOBİ, hem kurumsal pazarda etkinliğimizi artırmak. Türkiye özellikle odaklandığımız ve büyük potansiyel gördüğümüz bir ülke” dedi.

“Cyberoam Türkiye’de büyümeye devam edecek”
Patel, Cyberoam’ın Türkiye’deki büyüme planlarına yönelik olarak şu bilgileri verdi:
“Faaliyetlerimizi daha da güçlendirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla geçtiğimiz yıl Türkiye ofisimizi hayata geçirdik. Türkiye ekibini öncelikli olarak bir ön satış mühendisiyle genişletmeyi planlıyoruz. Böylece ürünlerimizin ortaya koyduğu faydayı müşterilerimize daha net bir şekilde gösterebileceğimizi düşünüyoruz. Önümüzdeki 2-3 yıl içinde Türkiye ekibinin 5 kişiye ulaşmasını planlıyoruz. Ekibimiz genişledikçe dikey sektörlere, kurumsal şirketlere ve kamuya odaklanacağız.”
ETİKETLER : Sayı:909

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics