Sektörel 10 ŞUBAT 2014 / 08:16

SAP tüm dünyada kamuyu stratejik sektör olarak belirledi

SAP Türkiye Stratejik Endüstriler Satış Direktörü Bülent Karal ve SAP Türkiye ekibi, 3 Şubat tarihinde Ankara basınıyla bir araya geldi.

SAP Forum öncesinde; mobilite, bulut bilişim, veritabanı, analitik öngörüye dayalı teknolojiler, büyük verideki yenilikler ve kurumlara sunulan inovatif çözümler hakkında Ankara basınına bilgi veren ve soruları yanıtlayan Bülent Karal, SAP’nin yıllık cirosunun yaklaşık 16,22 miilyar avro olduğunu kaydetti. Karal, “Şirketin yazılım çözümleri; üretim, gıda, tekstil, otomotiv, sağlık, perakende, finans ve kamunun da aralarında olduğu 25’ten fazla sektörün iş süreçlerine destek veriyor. SAP, 2015 yılı itibarıyla uygulama ve çözümleriyle dünya genelinde 1 milyar kişiye ulaşmayı hedefliyor” dedi.
Ankara’da giderek büyüyoruz
Dünyanın en değerli 100 markasından 98’inin, ISO 500 listesinin yüzde 85’inin SAP kullandığını aktaran Karal, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dünya nüfusunun yüzde 97’si SAP sistemleri yoluyla cep telefonlarından mesajlaşıyor. SAP’nin inovasyonları büyük değer taşıyor; bellek içi teknolojisiyle kuralları yeniden yazıldı. Bu anlamda ‘Hana’, ‘İş dünyası yazılımları’ alanında son 20 yılın en büyük buluşu oldu. SAP artık her yeni çözümünü ilk günden itibaren mobil ortamlara uyumlu olarak pazara sunuyor. Türkiye’de yatırımlarımızı giderek artırmaya devam edeceğiz. SAP planlarını hep uzun vadede yapıyor. BT tüm dünyada giderek daha önemli olmaya başladı.” SAP’nin kamuya yönelik çözümlerinden de bahseden Bülent Karal, “SAP tüm dünyada kamuyu stratejik sektör olarak belirledi. SAP olarak Ankara’da da büyüme içindeyiz. Kamuya yönelik olarak; acil durum yönetimi, gayrimenkul yönetimi, veritabanı ve veri ambarı, hastane bilgi otomasyon, karar destek, karargâh ve taktik saha lojistik, bütünleştirme, kurumsal kaynak planlama, mobilite, performans bazlı lojistik çözümlerinin yanı sıra personel yönetimi, portföy ve proje yönetimi, satın alma ve ihale yönetimi, strateji planlama ve performans bazlı bütçeleme, taktik saha lojistik kavramı ile bütünleşik komuta kontrol, tapu kadastro, vatandaş etkileşim merkezi, vergi ve gelir yönetimi, yükseköğretim, yerel yönetim bulut uygulamaları çözümlerini de sunuyoruz. Aselsan, STM gibi başlıca savunma sanayi şirketleri SAP çözümlerini kullanıyor” açıklamasını yaptı.
ETİKETLER : Sayı:958

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics