Sektörel 20 MAYIS 2013 / 08:11

SH TelecityGroup’a katıldı

Yaklaşık 70 milyon lira karşılığında satılan SadeceHosting, kendi yapısını koruyarak artık uluslararası arenada kendini göstermeyi hedefliyor.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de BT araçlarının konsolidasyonu kapsamında veri merkezleri artış gösteriyor. Bulut bilişim ve büyük veri gibi kavramların gelişimine paralel olarak gelişim gösteren veri merkezlerinin Türkiye’deki bilinen örneklerinin başında gelen SadeceHosting, Mayıs ayı başında Avrupa’nın önemli veri merkezlerinin sahibi TelecityGroup’a satıldı. Avrupa’da 35 veri merkezinin yanı sıra bilişim ve yer sağlama hizmeti de sunan TelecityGroup’un bu hamlesinin ardından Sadece Hosting Genel Müdürü Selçuk Saraç ile kısa bir söyleşi fırsatımız oldu.
Dünya standartlarında çözümler sunmaya başladıkları süreçte yurtdışındaki yatırımcıların ilgisini çekmeye başladıklarını ifade eden Saraç, 2006 yılından bu yana hizmet verdikleri barındırma ve veri merkezi konularında birçok ilke imza attıklarını dile getirdi. Müşterilerine en iyi hizmeti sağlayabilmek ve pazar liderliğini koruyabilmek için yatırımlarını her geçen yıl artırarak sürdürdüklerini anlatan Saraç, “Bu içerde çözüm ortaklarımızın ve BT sektörünün dikkatini çekerken dışarda da gerek bu sektörün dev oyuncularının gerekse de yatırımcıların ilgisini getiriyordu” dedi.

Hedef uluslararası düzeyde iş yapmak
Telecity’nin teklifi sırasında yaşananların kendileri için büyük gurur kaynağı olduğunu sözlerine ekleyen Selçuk Saraç, Telecity’nin Avrupa’daki veri merkezlerini kuran ve işleten ekipler tarafından çok ciddi denetimlerden geçtiklerini aktardı. Bundan sonraki süreçle ilgili bilgiler veren Saraç şunları söyledi:
“Artık Avrupa’daki en büyük veri merkezi sağlayıcısıyız. Mevcut ekibimizi, servis ve hizmetlerimizi kesintisiz olarak devam ettirip, müşterilerimizi memnun etmeye devam ettirirken bir taraftan da Telecity ekibinin bilgi birikimini ve yatırım gücünü kullanarak uluslararası düzeyde de iş yapmamıza olanak sağlayacak ve premium servisleri vermemize olanak tanıyacak sertifakaları alacağız.”
Satın almayı kamuoyuna duyuran Telecity’nin açıklamalarında Avrupa ve Asya arasındaki stratejik noktada bulunan Türkiye’nin hızla gelişen pazara sahip olduğu belirtildi. İnternet trafik gelişim oranının Avrupa’da en hızlı arttığı ülke olarak bahsi geçen Türkiye’nin veri merkezi alanında büyüme potansiyeli bulunduğu açıklandı. Selçuk Saraç’ın artık Telecity Ülke Müdürü olarak görevine devam edeceği bilgisi de verildi.
ETİKETLER : Sayı:922

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics