Sektörel 27 ARALIK 2012 / 14:38

Suriye'deki gelişmeler Türkiye'yi öne çıkardı

Thuraya CEO'su Samer Halawi ile şirketin ürünleri Türkiye'ye bakışları ve bölgesel gelişmeler hakkında görüştük.
Türk piyasası için oluşturduğunuz hedefler nelerdir, piyasadaki potansiyeli nasıl değerlendiriyorsunuz?
Türkiye'de, Teknomobil ile çalışıyoruz. Bu hizmet ortağımız Thuraya'nın sesini ve veri hizmetlerini ülke çapında satmak ve desteklemek ile görevlendirilmiştir. Teknomobil, hükümet ve kurumsal kimlikler ile çalışmaktadır. Bu da anahtar sektörlerimizin iyi bir şekilde oluşturulduğunu gösterir. Teknomobil ile ortaklığımızın sonucunda, ürünlerimiz ve hizmetlerimize yoğun talep oldu. Örneğin, bu yılın başında Thuraya ve Teknomobil 800 martıyı deniz bağlantılarına gönderecek olan projeyi uygulama hakkını kazandı. Aynı şekilde, Türk hükümeti için yaklaşık bin adet felaket kurtarma iletişimini desteklemeye yönelik üyelik aktifleştirdik. Aynı şekilde, hükümetten de mobil uydu hizmetlerine büyük bir talep görmekteyiz. Suriye'deki karmaşa ve Türk/Suriye sınırındaki insancıl faaliyetler Thuraya'nın ürünlerine ve hizmetlerine olan talebi artırmıştır.

Özellikle Ortadoğu bölgesinde, uydu iletişim ihtiyacı artıyor mu?
2012, Suriye'deki ve Ortadoğu'daki pek çok insan için kötülüğün, karmaşanın ve tehlikenin yılı oldu. İster bir politik sorunun, isterse de bir doğal felaketin sonucu olsun, bölge insanları kendilerini, temel iletişim hizmetlerinin ulaşılamaz olduğu bir durumda buldular. Son dönemde, Suriye halkı, milyonlarca kişinin dış dünya bağlantısının kesildiği bir internet kesintisi yaşadı. Mobil uydu cihazlarında dünyanın en büyük abone tabanına sahip olan şirket olarak, Thuraya, özellikle Orta Doğu ve Suriye'de, insanların diğerleri ile iletişimde olmak için daha güvenli ve güvenilir metotlara ihtiyacı ortaya çıktıkça, ürün ve hizmetleri için olan taleplerde ciddi bir artış gözlemledi. Uydu iletişimi, doğası gereğince standart karasal hatlardan ya da GSM hatlarından daha güvenli ve Thuraya, uydu ağını yeniden konfigüre ederek, tüm kullanıcıların güvenli iletişimde olması için ileriye dönük adımlar atıyor.
Haberin detaylarını BThaber gazetemizin 31 Aralık Pazartesi günü yayınlanacak 902’inci sayısında okuyabilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN