Sektörel 04 OCAK 2013 / 11:31

Teknoser’de net yol haritası

Hitay Yatırım Holding bünyesinde faaliyet gösteren Teknoser, yeni yapılanmasıyla 2013 yılında yüzde 70 oranında büyümeyi hedefliyor. Sistem bütünleştirici olarak hızlı yol aldıklarının ve 2015 yılı sonuna kadar tüm planlarının hazır olduğunun altını çizen Teknoser Genel Müdürü Esra Öztezcan; 2012 yılı ikinci yarısının Teknoser için kapsamlı bir yatırım yılı olduğunu belirtti ve şöyle devam etti:

“Şirket kültüründe önemli yeniliklere gittik, servis odaklı şirket kültürünün üzerine satış, çözüm ve müşteri odaklılık kültürünü oturtmak için çalıştık. Değişim sürecinde en önemli önceliğimiz çalışanlarımıza yaptığımız ciddi yatırım oldu. Bugün 400’ü aşkın saha personeli ile birlikte 700’ün üzerinde çalışanın istihdam edildiği bir şirketiz. Türkiye’nin 65 noktasında ofislerimiz var ve ofislerimizde POS işi için ayrı, BT işi için ayrı ekipler kurduk. Hem BT hem de POS tarafında bütün altyapımızı hazırladık.”

2011’den 2012’ye ciro bazında yüzde 50 oranında büyüdüklerinin ifade eden Öztezcan, 2013 yılındaki büyüme hedeflerinin ise yüzde 70 olduğunu vurguladı. Yeniden yapılanmada ikinci önceliklerini de ‘çözüm ve üretici stratejileri’ olarak gösteren Öztezcan, “Önümüzdeki dönemde müşterilerimizdeki BT ekiplerinin bir uzantısı gibi çalışacak olan çözüm ekiplerimiz ile her sektör için bilgi teknolojilerinin değerini kanıtlamak ve yeni iş modellerine geçişi esnek ve hızlı hale getirmek, önceliğimiz olacak” dedi. Yeni yapılanma sonrası hedeflerini ise Öztezcan şöyle detaylandırdı:

“Özellikle finans, genel sektör, kamu ve telekom sektörlerinde tamamen yaygınlaşmayı, derinleşmeyi, 2015 yılının sonuna kadar 300 civarında müşterimizin sistem bütünleştiricisi olmayı hedefliyoruz. 2013 yılına sağlam bir altyapı ile giriyoruz ve şimdiden 2015 yılına kadar olan planlarımızı hazırladık.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics