Sektörel 11 KASIM 2013 / 08:16

TİM İnovasyon Haftası’nın ev sahipliğini yapıyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi, 28-30 Kasım tarihleri arasında Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerini İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenliyor. TİM, bu etkinlikle ile inovasyona ve ve Ar-Ge’nin önemini gündeme taşıyor. Arçelik, Brisa, Türk Ekonomi Bankası ve Türk Hava Yolları organizasyonun stratejik sponsorluğunu üstleniyor.
TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye İnovasyon Haftası ile yenilikçi fikir ve girişimleri Türkiye gündemine taşımayı hedeflediklerini ifade ederek “2023 yılı için 500 milyar dolar ihracat hedefimiz var. Bu hedefe ulaşmak için, yüksek katma değer yaratmaya yönelik inovasyon ve Ar-Ge fikirlerinin ticarete dönüşmesi büyük önem taşıyor” dedi.
Türkiye İnovasyon Haftası Organizasyon Komitesi Başkanı ve TİM Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Öztiryaki “Türkiye’deki başarılı tasarımcılarla üretici şirketleri buluşturarak sektörü kaliteli tasarımlarla beslemek de bizim için büyük önem taşıyor” dedi. İhraç edilebilir tasarım ürünlerinin ortaya çıkarılabilmesinin şirketlerin öncelikli hedefleri içinde yer alması gerektiğini ifade etti.
ETİKETLER : Sayı:945

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics