Sektörel 17 MART 2014 / 08:21

Toplumsal sıçrama için en büyük güç gençler

ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi, 10-11-12 Mart tarihinde ‘Kampüs Gelişim Günleri’ne ev sahipliği yaptı. Etkinlikte;  Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, ‘Çözüm Kumbarası’ ile gençleri Türkiye’nin geleceğini değiştirmeye davet etti.

Intel, Türkiye’nin en kapsamlı sosyal inovasyon projesi olan Çözüm Kumbarası’nı gençlere tanıtmak ve katılımlarını teşvik etmek amacıyla üniversiteleri geziyor. Bu kapsamda Burak Aydın, 10 Mart’ta ODTÜ’de ‘Kampüs Gelişim Günleri’ne katıldı.

Giyilebilir teknolojiler geliyor
Aydın konuşmasında; “Girişimci olmak, değer yaratmak, farklılaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Müthiş bir teknoloji fırtınası geliyor. Giyilebilir teknolojiler henüz daha emekleme aşamasında ama 2-3 yıl içinde hayatımıza farklı yönlerden değer katacak. Türkiye’den büyük markalar çıkarabilmek için sizlerin fikirlerine ihtiyacımız var” açıklamasını yaptı. Aydın, Çözüm Kumbarası’nın bir sosyal inovasyon olduğunu vurgulayarak “Türkiye’nin toplumsal sıçraması için en büyük güç gençlerimiz; onların içlerindeki yaratıcılığı ve potansiyeli keşfetmeleri ve geliştirmeleri için destek oluyoruz” dedi. Sosyal girişimcilik projelerinde iki yıldır İntel ile çalışan ASHOKA’dan Zeynep Meydanoğlu, çalışmaların içinde muhakkak teknoloji de bulunması gerektiğinin altını çizdi ve 10 eğilimi şöyle sıraladı: Mobil teknolojiler, ‘tracking’, ‘mapping’, sosyal medya ve ‘crowdsourcing’, veri yönetimi, radyo –televizyon, çeviri araçları, bulut teknolojileri, taşınabilir ağlar, ‘drone’ teknolojisi.
ETİKETLER : Sayı:963

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics