Sektörel 22 NİSAN 2012 / 14:06

Turkcell teknoloji dünyası ve fikir önderlerini buluşturdu

Turkcell, bu yıl ilk kez düzenlediği “Bilişim Konferansı” ile sunduğu BT ürün ve hizmetlerini, iş ortaklarıyla beraber müşterilerine aktardı. Swissotel’de tüm gün süren etkinlikte, bulut bilişim vizyonu, toplam telekom çözümlerindeki başarı hikayeleri ve Türkiye’nin teknolojik gelişimine yön verecek açılımlar, bilgi teknolojileri yöneticileriyle paylaşıldı.

Ciliv: “Artık Türkiye’nin Zamanı”
‘Turkcell Bilişim Konferansı’nın  açılış konuşmasını Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv yaptı.  Ciliv konuşmasında “Turkcell bugün müşterilerine, hem sabit hem mobil hem de BT çözümlerini tek noktadan sunan bir iletişim ve teknoloji şirketi haline geldi. Bugün Türkiye mobil iletişimde, fiberde ve bulut bilişim teknolojilerinde çok iyi bir konumda. Kurumlarımıza sunduğumuz birçok yenilikçi ürün ve servisle, şirketlerin BT maliyetlerini azaltması, BT yöneticilerinin de fark yaratacak, inovatif işlere odaklanması mümkün” dedi.
Ciliv’in ardından Turkcell CIO’su İlker Kuruöz, katılımcılarla “CIO’nun Ajandası” başlığı altında iş hayatını kolaylaştırmak için basitleştirme yoluna gittiğini, bunun için de bulut teknolojilerinin işine kattığı değeri örneklerle paylaştı.
Etkinliğin konuk konuşmacısı ise bilgi teknolojilerinin şirket performanslarını ve iş yapış biçimlerini nasıl değiştirdiği, rekabeti nasıl şekillendirdiği üzerine bilimsel araştırmalar yürüten ve bu alanda fikir önderi kabul edilen Andrew McAfee’ydi. Konuşmasına “Tarihten öğrenilecek çok şey var” sözleriyle başlayan McAfee, “Ekonomiyi değiştirecek büyüklükte bir yenilik yüzyılda 1-2 kez gelir. Buharlı makinelerden elektriğe geçiş ne kadar büyük bir sıçrama yarattıysa bulut bilişim de benzer bir değişime yol açacak” dedi.
Andrew McAfee, özellikle bilgi teknolojilerinin iş dünyası üzerine etkilerini analiz eden çalışmalarıyla tanınıyor. MIT’den çift diplomalı, Harvard Business School’da profesörlük yapmış olan McAfee, birçok kaynak tarafından BT konusunda dünyanın en etkili isimleri arasında gösterilmekte.
ETİKETLER : Sayı:868

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics