Sektörel 01 NİSAN 2013 / 08:17

Türkiye’de kod hataları yüzünden yatırımlar boşa gidiyor

4S Bilgi Teknolojileri’nin İş Teknolojileri Yönetimi Grubu Şubat 2013’te yazılım kod kalitesi ve güvenliği alanında dünyanın en önde gelen şirketlerinden Coverity ile iş ortaklığına imza attı.

İş teknolojileri optimizasyonu konusunda İstanbul’da önemli çalışmalar yapan 4S, Coverity ile imzaladığı anlaşmayla Türkiye’deki yazılım süreçlerini daha kaliteli bir hale getirmeyi hedefliyor. Coverity, geliştirdiği çözümlerle şirketlerin ürettiği yazılımların henüz kod geliştirme aşamasındayken hataların kolayca bulunmasını sağlıyor ve bulunan kod hatalarının düzeltilmesi, yazılımın sorunsuz çalışması için danışmanlık hizmeti veriyor. Coverity’nin dünyanın stratejik bölgelerindeki ofisleriyle büyük ve köklü bir şirket olarak faaliyet gösteriyor.

Türkiye’de sağlıklı kod bilincini yaygınlaştıracaklar
Coverity Avrupa Satış Müdürü Juergen Vollmer, 2003 yılında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kurulan ve yazılım kaynak kodunun kalite ve güvenliği sağlayan ürünler sunan şirketin bugüne kadar 1.100 müşteriye hizmet verdiğini söyledi. 4S Bilgi Teknolojileri Yazılım Çözümleri ve Servisleri Direktörü Mahir Orat da, Türkiye’de kod hataları yüzünden şirketlerin yatırımlarının ve zamanlarının boşa gittiğini, kullanıcılar tarafından bulunan hataların şirketlerin imajını zedelediğini ve müşteri kayıpları yaşandığını vurguladı. Orat, “4S’nin yazılım test ve kalitesi alanındaki deneyimini Coverity ile birleştirerek, şirketlerin yazılım geliştirme döneminde henüz test aşaması başlamadan kod kontrollerini yaparak zaman, para ve iş gücünden tasarruf sağlamayı amaçlıyoruz. 4S Coverity ile yazılım kaynak kodları kontrol altında” dedi.
Türkiye pazarında yüksek bir pay hedeflediklerini belirten Vollmer ve Orat, ilk olarak müşterilerde gerekli bilinci oluşturarak yazılım kod kalitesinin ve güvenliğinin önemini pazarda duyurmak istediklerini söylediler. Mahir Orat ayrıca Türkiye’de yazılım sektörünün çok hızlı ilerlediğini, Coverity ile bu ilerlemenin daha kaliteli ve kontrollü olacağını belirtti.
ETİKETLER : Sayı:915

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics