Sektörel 21 OCAK 2013 / 08:13

Vestel yeni teknolojisini tanıttı

Vestel'in basın mensupları için düzenlediği toplantıda, tablet ve akıllı televizyonlar arasında görüntü alışverişi sağlayan yeni Smart Center teknolojisi tanıtıldı. Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Mert Gürsoy, Vestel’in akıllı ürünler ve teknolojiler geliştirme konusundaki çalışmalarının son örneğinin Smart Center teknolojisi olduğunu belirtti.
İstinye Park Alışveriş merkezinde düzenlenen toplantıda  Akıllı ekranlar teknolojisi hakkında bilgiler veren Gürsoy, şunları söyledi: “Vestel Smart Plus akıllı klima ile başladığımız akıllı ve birbiriyle konuşan ürünler ortaya koyma iddiamızı farklı ürünlerimizle devam ettirdik. Örneğin kamu cephesinde akıllı tahta ve tablet üretimi ihalesini aldık. Bu taraftaki gücümüz ortada. Smart Center ve mobil ürünlerimiz tarafında da yoğun çalışıyoruz. Akıllı ekran tarafında TV’deki bilgileri tablete aktarıyoruz. İlk etapta tabletten TV’ye fotolar aktarılıyor. Yakın zamanda videolar da aktarılacak. Akıllı ürünlere ticari anlamda baktığımızda toplam pazardan yüzde 35 gibi bir pay alıyor. Cirosal hedeflerimizin yüzde 50’si ise akıllı mobil ürünler. Bu anlamda Vestel’in ilk tabletini Aralık ayında piyasaya sürdük. Dört çekirdekli ve melez ürünler ise bu yıl içinde piyasaya çıkacak. Akıllı tarafta içerik de çok öne çıkıyor. Yerel içeriğe çok güveniyoruz. Doğru zamanda doğru ürünü Türkiye gerçeğinden kopmadan ulaşılabilir bir şekilde sunmak istiyoruz“
Basın mensupları ile yapılan toplantının son bölümünde ise yeni ürünlerin, Follow Me denilen tablet ve TV arasında görüntü aktarma, Skype altyapısı kullanılarak gerçekleştirilen TV’den görüntülü konuşma, Smart Remote denilen TV’yi tabletle kumanda etme özelliği ve TV’nin internet tarayıcısına yönelik uygulamalı bir sunum gerçekleştirildi.
ETİKETLER : Sayı:905

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics