Sektörel 04 KASIM 2013 / 08:14

Wacom, Türkiye’ye hızlı giriyor

Yaratıcı profesyonellere ve tüketicilere yepyeni ürün portfolyosunu sunan Wacom, Türkiye pazarındaki konumunu güçlendirmeyi planlıyor. Geçtiğimiz hafta basınla bir araya gelen şirket yöneticileri Türkiye’yi EMEA bölgesinde en hızlı büyüyen pazarlardan biri olarak tanımladı. Şirket, Türkiye’de etkileşimli kalem ekran ve tabletler, sayısal kalemler ve imza çözümleri hakkındaki farkındalığı artırmak için de kollar sıvadı.
Etkinlikte bir sunum yapan Wacom EMEA PR Başkanı Jens Kellersmann, “Türkiye teknoloji pazarının geçmiş yıllardaki büyüme oranına baktığımızda ve büyük potansiyelin farkına vardığımızda, Türkiye’nin var olmak için önemli bir yer olduğunu görüyoruz. Bu gerçeğin altını daha da çizmek için, yeni ürün ve inovasyonlarımızı birinci elden Türkiye medyasına sunmak istedik” dedi.
Wacom’un yeni Kanal Geliştirme Yöneticisi olarak Pınar Delipınar’ı görevlendiren Japon şirket, bölgenin hızla gelişen bir pazar olmasının getirdiği önemin farkında olduğunu açıkça gösteriyor. Kellersmann, “Pınar Delipınar’ın desteğiyle, Türkiye pazarına girmeye ve ticari büyümemizi devam ettireceğimize ikna olduk” açıklamasında bulundu.
2013’te 30. yılını kutlayan Wacom, pazara neredeyse tam bir profesyonel ve tüketici ürünleri serisi getirdi. Wacom, Windows 8 işletimli Cintiq Companion ve Android temelli Cintiq Companion Hybrid ürünlerini piyasaya sürerek bilgisayar ticaretine de girmiş oldu. Yeni Intuous Creative Stylus, baskı hassasiyeti ile birlikte iPad 3, iPad Retina ve iPad Mini’de kullanılmak üzere profesyonel çizim aleti sunuyor. Wacom aynı zamanda tüm Intuos grafik tabletleri serisini ve Bamboo Styli ürün ailesini yeniden tasarladı ve geliştirdi. Bunun yanı sıra Bamboo Pad; Windows 7, Windows 8 ve Mac OS işletim sistemli masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için çoklu dokunuş ve kalem girişi sunuyor.
ETİKETLER : Sayı:944

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics