Sektörel 05 AĞUSTOS 2012 / 13:38

Yapısal kablolama şirketleri dernek çatısı altında birleşti

Yapısal kablolama şirketleri, “Bilişim Altyapı Sistemcileri Derneği” adıyla yeni bir yapılanma oluşturdu. Altyapı şirketlerinin yöneticilerinin biraraya gelerek oluşturduğu derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığına Yalçın Coşkun getirildi.
Derneğin amacının bilişim sektöründe (bilgi ve iletişim teknolojileri, ağ teknolojileri, altyapı sistemleri, sektöre yönelik donanım ve yazılım üretimi, ses, veri, görüntü sistemleri)  şirketlerinin oluşturduğu iş kolunu temsil eden bir sektör derneği olarak faaliyet göstermek olduğunu belirten Coşkun, derneğin faaliyetleri hakkında da şu açıklamalarda bulundu: “BASİD, üye şirketlerimizin teknik, teknolojik, lojistik, satış, istihdam büyümesini ve kaynak paylaşımı için gerekli çalışmaları yaparak eğitim ve seminerler düzenleyecektir. Üyelerimizin faaliyet alanlarındaki doğru ve güncel bilgileri, web sayfamızdan rahatlıkla takip edilebilecektir. Derneğimiz, sosyal sorumluluk ve faaliyetlerini yerine getirebilmek için üyeler arasında bağ kurarak, iletişimi güçlendirecektir. Hizmet standartlarını belirleyerek gereken tüm hizmeti üyelerine güncel olarak sunacaktır.Derneğimiz, yurtiçi ve yurtdışı sektörle ilgili haberleri yakından takip ederek üyelerimize duyuracaktır.”
Derneğin üye kayıtlarına başladığını da belirten Coşkun,  www.basid.org adresli web sayfasından üyelik hakkında bilgi alabileceğini ve ön üye formu doldurularak başvuru yapabileceğini de dile getirdi.
ETİKETLER : Dosya Sayı:883
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN