Sektörel 16 OCAK 2013 / 11:18

Yeni LED ürünleri ve dikey çözümler

OKI 2012 yılında KOBİ’lere yönelik uygun fiyatlı yeni profesyonel ürünler, dikey sektörlere yönelik özel geliştirdiği yazıcılarla Türkiye pazarında güç kazandı. 2012’de Türkiye yazıcı pazarının durumu, OKI’nin pazardaki konumu ve 2013’den beklentilerini değerlendiren OKI Türkiye Genel Müdürü Lusi Adut’a gore, Türkiye yazıcı pazarında hissedilir bir büyüme yaşanmadı. Buna karşılık OKI’nin profesyonel kullanıcılara, KOBİ’lere ve dikey pazara yönelik ürünler ve çözümlerle etkinliğini arttırdığını belirten Adut,

OKI ‘nin nokta vuruşlu yazıcı (SIDM) pazarında yüzde 40’ın üzerinde pazar payı ile 2012 yılında liderliğini devam ettirdiğini, A3 renkli lazer yazıcı pazarında ilk 3 marka arasında yer aldığını söyledi ve ekledi: “Bu segmentte piyasaya sürülen uygun fiyatlı yeni OKI A3 renkli yazıcılar KOBİ’ler tarafından satın alınabilecek fiyatların oluşturulmasına özen gösterildi.”

Türkiye’de özellikle Çok Fonksiyonlu (MFP) cihazlarda ciddi büyüme olduğuna işaret eden Adut’a gore, MFP segmenti katma değer üretiyor ve MPS (Yönetilebilir Baskı Hizmetleri) projelerinde ciddi yer tutuyor. “OKI, LED teknolojisini yazıcılara 21 yıl önce ilk olarak uygulayan ve kullanımını adım adım geliştiren bir teknoloji şirketi” hatırlatmasını da yapan Adut, şöyle devam etti:

Özel sektör ve kamu ilgisi

“Donanım ve yazıcı pazarındaki trende uygun olarak OKI, az enerji harcayan, uzun ömürlü, çevreye en alt düzeyde etki edecek, işletmelerin ve farklı sektörlerin taleplerine tam anlamıyla uygun, kolay kullanılan ve takip edilebilen, güvenli ürünler yaratıyor. Farklı dikey sektörlere yönelik özel uygulamalar geliştirdik. 2012 yılında sektörde bir ilk olan Beyaz Tonerli baskı teknolojisi içeren yazıcıyı Türkiye pazarına sunduk. Bir diğer ürün de sağlık sektörü için geliştirilen, tibbi görüntüleme baskı çözümü ile tıbbi baskı ihtiyaçlarına cevap veren, dahili Dicom yazılımını içeren yeni nesil yazıcı serisi oldu. Yönetilebilir Baskı Sistemleri (MPS) alanında da önemli gelişmeler yaşandı ve özel sektörün yanısıra kamu da MPS çözümleri talep etti. Farklılaşan ihtiyaçlara göre çok farklı segmentte çok sayıda yazıcı üretiyoruz. Bugün satış yapan kişinin hem kendi ürününü, hem de müşterinin sektörünü iyi tanıması, ürünün müşteriye sağlayacağı faydayı en iyi şekilde anlatması gerekiyor. OKI olarak bayi yapımızda bu ihtiyaca yanıt verecek ve bir katma değerli servis olan MPS’ye destek verecek revizyona gittik, farkındalık ve etkinliği arttıran çalışmalar yaptık. 2013’te Türkiye yazıcı pazarında dikey sektörlerde gelişme bekleniyor ve yeni LED ürünlerimiz öne çıkacak.”
ETİKETLER : OKI

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics