Sektörel 25 KASIM 2013 / 08:17

Yeni yatırımlarla ‘dijital dönüşüm hareketi’

Toplam geliri pazar payında yüzde 30,6’ya erişen Vodafone Türkiye, yeni yatırımlarıyla birlikte yeni marka kimliğini 2013-2014 mali yılı yarıyıl finansal sonuçlarını değerlendirdiği basın toplantısında açıkladı.
“Dijital Dönüşüm Hareketi” olarak adlandırdığı bu yeni dönemde Vodafone Türkiye, Türkiye’nin lider mobil iletişim şirketi olmaya odaklanacak.
Vodafone Türkiye, yeni yatırım programını açıklarken yerli üretim akıllı telefonu da piyasaya sunulacağını açıkladı.
Vodafone Türkiye’nin kamuoyuyla paylaştığı bir diğer dikkat çekici yatırım ise Şanlıurfa’ya yakın bir tarihte kurulacak çağrı merkezi oldu. Yaklaşık 40 milyon TL yatırım ve 350 çalışan ile hayata geçecek merkezin kent ekonomisine önemli katkılar yapması bekleniyor.
1 Kasım 2013 itibariyle görevi devralan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt tarafından anlatıldı. Öğüt şu bilgileri paylaştı: “Stratejik dönüşümümüzle rüştümüzü ispat ettik ve dört yıl içinde gelir pazar payımızı yüzde 18,6’dan yüzde 30,6’ya çıkardık. 2006 yılından bu yana toplam 12 milyar TL yatırım yaptık, bir o kadar da vergi hacmi yarattık. “Dijital Dönüşüm Hareketi”ni ilan ediyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:947