Sektörel 07 EKİM 2013 / 08:22

Yüksek performans, minimum enerji tüketimi

HP, Nvidia ile yeni bir EMEA GPU Teknik Mükemmellik Merkezi’ni açtı. Fransa’nın Grenoble şehrinde bulunan merkez son kullanıcılara, geliştiricilere ve bağımsız yazılım satıcılarına hem HP hem de Nvidia’dan son teknolojileri sunuyor. HPC’ye, simülasyonlara ve hesaplamaya daha kolay erişim sağlayan HP sistemleri Nvidia Tesla GPU hızlandırıcıları temel alarak, bilim adamlarının farklı başlıklarda karmaşık sorunların üstesinden gelebilmesini sağlıyor.
Sistem mimarisinde üç dahili ağ var: Yönetici ağı, yönetim ağı ve yüksek hızlı Infiniband FDR ara bağlantı ağı. Bu sistem kaynaklarının etkili biçimde kullanılması için, uygulamaları GPU hızlandırma kullanarak geliştirme ve ince ayarlama konusunda danışmanlık hizmeti veren HP ve Nvidia uzmanları bulunuyor.
Grenoble’daki HP EMEA HPC Uzmanlık Merkezi’nde, yeni GPU Teknik Mükemmellik Merkezi’nin kaynaklarına HP ağından veya internet aracılığıyla uzaktan güvenle erişilebiliyor. Merkezdeki HPC bilgisayar kaynakları hesaplama gücü, verimlilik ve yoğunluk sağlayan bütünleşik Nvidia Tesla GPU hızlandırıcılı 10 adet HP ProLiant SL250s, SL270s ve ML350p Gen 8 sunucusunu içeren HP Küme Platformu çözümünü temel alan özel bir HP Birleştirilmiş Altyapısı çevresinde oluşturuluyor. Kullanıcılar geniş ve karmaşık veri kümeleriyle yerel olarak esnek bir HP Z820 Çalışma Merkezi aracılığıyla veya uzaktan HP ProLiant WS460c Gen8 Çalışma Merkezi Kanadını kullanarak iletişime girebiliyor.
ETİKETLER : Sayı:941
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN