Bilişim Dünyası 21 KASIM 2010 / 18:00

Logo, ilk yerli bakım yazılımıyla denizcilik sektörüne adım atıyor

Logo, denizcilik sektörüne hizmet edecek yeni bir ürün hattı oluşturmak üzere bu sektöre özel ERP yazılımı EasyShip’i satın aldı. Hydron Yazılım ve Danışmanlık şirketi tarafından geliştirilen EasyShip, ilk yerli bakım yazılımı olmasıyla öne çıkıyor.
Logo’nun bu yeni adımı Logo Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut, Logo İcra Kurulu Başkanı Ali Güven ve Hydron Yazılım Yönetici Ortağı Haydar Koçak’ın katılımıyla gerçekleşen bir basın toplantısında duyuruldu. Toplantının açılış konuşmasını yapan Logo Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut, Logo olarak, teknolojinin ve yazılımın gücünü kullanarak şirketlerin verimliliklerini artırmaları, işlerini büyütmeleri ve günümüz ekonomisinde küresel rekabet avantajı sağlamalarına yardımcı olmayı amaçladıklarını belirterek; “Ülkemizde  çok ciddi bir bilgi birikimi var. Hydron Yazılım tarafından geliştirilen EasyShip yazılımı da bu bilgi birikiminin bir ürünü.  Biz de Logo olarak  bu bilgi birikimini dünyaya açmak üzere adım attık. Sektörümüz açısından bu önemli bir örnektir.  Türk yazılım sektörü birleşerek bu şekilde güçlenebilir” diye konuştu. Bu faaliyetin Logo’nun bundan sonra sektörel uzmanlığa yönelme stratejsinin bir işareti olarak görülmesi gerektiğini belirten Tekbulut, “Bu alanda yurtiçinde ve çevre ülkelerde lider çözüm olmayı hedefliyoruz” dedi. Toplantıda, Türkiye’nin hızla gelişen denizcilik sektörünün, kolay kullanılır, güvenilir, kapsamlı teknolojik çözümlere İhtiyaç duyduğunu, Logo’nun bu ürün hattıyla sektörün rekabet gücüne katkıda bulunacak çözümler sunacağının da altı çizildi.
Logo Yazılım İcra Kurulu Başkanı Ali Güven ise konuşmasında, her sektörde teknoloji ve yazılım kullanmanın önemini vurgulayarak, “Günümüzde, şirketlerin başarıları büyük oranda ekonomideki ve pazar şartlarındaki gelişimlere ayak uydurmalarına bağlı. Biz bugüne kadar Logo ürünleriyle farklı sektördeki ve büyüklükteki şirketlerin verimliliğini ve rekabet güçlerini artırmak için çalıştık. Çözüm sunduğumuz sektörlerde tercih edilen marka olduk. Hedefimiz açtığımız bu yeni ürün hattı ile denizcilik sektöründe de tercih edilen bir numaralı marka olmaktır” dedi. Easyship çözümünü, Türkiye dışında faaliyet gösterdikleri diğer ülkelerde de pazarlayacaklarını belirten Güven, “Özellikle Körfez Bölgesi’nde bu yeni ürünümüzün önemli bir talep göreceğini düşünüyoruz” dedi. Easyship yazılımını geliştiren şirket olan Hydron Yönetici Ortağı Haydar Koçak ise; “Hydron olarak 2008 yılında Easyship uygulamasını geliştirmeye başladık. Kısa sürede önemli başarılar elde ettiğimiz bu uygulamayı bugün Logo Yazılım’a devrediyoruz. Logo gibi bir şirket ile işbirliğine girmek gurur verici. Yolumuza sektörel uzmanlığımızı kullanarak, Logo Çözüm Ortağı olarak devam edeceğiz. Logo’nun kurumsal kimliği, teknolojik gücü, yaygın satış ve hizmet ağı sayesinde müşterilerimizin geleceğe güvenle bakabileceklerine, iş planlarını daha uzun vadeli yapabileceklerine inanıyorum” dedi.
ETİKETLER : Sayı:796

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics