Dosya Ses, Görüntü ve Konferans Sistemleri BT ile Dönüşü 11 AĞUSTOS 2017 / 11:35

Ortam bağımsız çözümlere ilgi artıyor

Günümüzden bir önceki yapıları düşündüğümüzde, tek bir sağlayıcının tüm ürünlerinin kullanıldığı, kurulumunun, işletmesinin ve özellikle satın alma maliyetlerinin yüksek olduğu sistemler karşımıza çıkıyordu. Bu tip çözümlerde kullanıcıların sistemden faydalanması için sürekli destek alması gereken karmaşık yapılar söz konusuydu. Bunlar sadece odalar arası konuşan, dışarıdan bağlanmanın zahmetli ve pahalı olduğu yapılardı. Bu nedenle video konferans çözümleri bugüne kadar sadece üst düzey yöneticilerin ya da büyük odalarda toplanan büyük grupların birbirleri arasındaki görüşmelere yönelikti.
 
Bugün ise, tüm dünyada iş yapma biçimleri değişiyor. Eskiden masalarında çalışan insanlar, artık bilgisayarlarını alarak toplantı odasına gitmeye, dünyanın veya ülkenin farklı noktalarındaki iş ortaklarıyla birlikte çalışmaya başladı. Hatta, aynı binada olsalar bile, farklı katlardaki gruplar bu yöntemle ortak çalışma yapabilir hale geldi. “Bu durumda, yüz yüze görüşmeye ve video paylaşımına ihtiyaç duyuluyor” diyen Logitech Ülke Müdürü Mustafa Uyar, şu bilgileri verdi:
“Kurumlara video konferans ürünlerini anlatırken, altyapıyı bulut sistemleriyle sağladığımızdan bahsetmek, eskiden çok zor olan video konferans projelerinin uygulanabilir hale gelmesine sebep oluyor. Bugün, video konferans ürünleriyle farklı lokasyonda verimli iş görüşmeleri ve proje toplantıları yapılabiliyor, ortak çalışma ortamı yaratılabiliyor. Logitech’in video konferans çözümleri, kurumlara verimliliğin yanı sıra, iş süreçlerinde olumlu sonuçlar elde edilmesi imkânını sunuyor. Zaman ve mekân ayrımı olmaksızın, şirkette tüm çalışanların biraraya gelebildiği bir yapı kurmaya yardımcı oluyor.”
 
Günümüz beklentilerinin sanal, görsel ve her yerden erişilebilecek cihaz ve ortam bağımsız çözümler olduğunun altını çizen Mustafa Uyar, şunları kaydetti: “Hepimiz farkındayız ki artık herkesin akıllı telefonları birer kamera, herkesin laptopu birer iletişim cihazı ya da tabletleri birer bağlantı arabirimi. Bunun yanı sıra toplantı odaları da her noktadan bağlanacak farklı çalışma gruplarının sanal olarak bir araya gelerek ortak çalışabildikleri ortamlar.
 Logitech Video Konferans ürün ailemize baktığınızda, tak çalıştır özelliğiyle kolay kurulan ayrıca teknik destek hizmeti istemeyen bir ürün ailesine sahibiz. Devrim niteliğinde değerlendirilebilecek olan maliyet yapısı ve önde gelen tüm bulut video çözümleriyle uyumlu olması, ürün ailemizin cazip yanları. Toplantı odanızın büyüklüğüne göre konumlandırdığımız ürün ailemiz, kamera görüntü ve ses performanslarıyla şirketleri memnun ediyor. Logitech Video Konferans ürün ailesiyle firmaların 3-4 kişilik toplantı odalarından 20-30 kişilik toplantı odalarına kadar çözümler sunuyoruz. Hedefimiz her toplantı odasının video imkânıyla donatılması ve çalışanların verimliliğini arttırılması. Bu nedenle BCC950 ve ConfererenceCam Connect ve Logitech MeetUp daha küçük gruplara yönelik çözümlere odaklanırken Logitech Group ile daha büyük toplantı odalarını hedefliyoruz.
Bu teknolojilere yönelik farkındalık kurumlarımızda yükseliyor çünkü bugün dünyanın ya da ülkenizin hatta şehrinizin farklı yerlerinden farklı insanlarla iş yapmanız gerekiyor. Bunu taşıma araçlarıyla birbirinize giderek yüz yüze yapmak için zaman, enerji ve diğer kaynaklar her zaman kısıtlı. Herkes bunun konferans sistemleriyle yapılabileceğinin farkında ama maliyetlerin çok düştüğünden ve esnekliğin çok arttığından haberdar değiller. Fark edenler yatırımlarını hızlandırıyorlar ve video konferans çözümlerine olan ilginin kesinlikle arttığını söyleyebiliriz.
Bugünün şirketleri rekabette öne geçebilmek için verimliliklerini arttırmalı ve çalışanlarının birlikte iş yapabilme yeteneklerini geliştirmeli. Konferans sistemleri de tam bu noktada şirketlere fayda sağlıyor. Şirketlerin birlikte çalışabilme kültürünü en üst seviyeye çıkartıyor ve birlikte yüz yüze bakarak çalışan kişiler çok daha iyi performans gösteriyor. Sonuçta Logitech olarak biz de konferans sistem yatırım maliyetlerinizi düşürmeyi ve birlikte çalışma yeteneklerinizi arttırarak verimlilik artışı sağlamayı hedefliyoruz.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics