Dosya Ses ve Görüntü Sistemleri 30 TEMMUZ 2016 / 10:10

​Nerede hareket orada bereket…

Dijital Yayın ve Bilgilendirme Ekranları, önemli bir pazarlama aracı olmaya devam ediyor.
Son yıllarda dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarının kullanımı oldukça yaygınlaştı. Otobüs duraklarından alışveriş merkezlerine, meydanlardan pazar yerlerine kadar birçok yerde bu ekranları görmek mümkün. Bu ekranlar vatandaşları bilgilendirmenin yanında şirketlerin de ürün ve hizmetlerini tanıtabilmek için çok önemli bir alan. Birçok yerde duvarlara asılan büyük ilanların yerini almaya devam ediyor. Bu dijital ekranlarda yayınlanan bilgiler ve reklamlar akılda kalıcılıkları ile dikkat çekiyor.
Yayınlanan bilgi ve reklamlar farklı noktalarda, farklı saatlerde, istenilen saatlerde yayınlanabiliyor. Örneğin mesai saatleri içinde şirket içerisindeki ekranlardan çalışanları yeni çıkan ürünlerle ilgili bilgilendirici yayınlar yapılırken, örneğin öğle tatilinde daha eğlenceli yayınlar yapılabiliyor. Bu da çalışanların motivasyonunu artırmada yardımcı oluyor. Aynı şekilde bir metro durağında en kalabalık zamanlar seçilebiliyor ya da üniversitenin bulunduğu bir yerdeki metro durağında daha çok öğrencilere yönelik reklamlar gösterilebiliyor.
Dijital ekranlarda özellikle hareketli grafikler ve videolar büyük ilgi çekiyor. Sabit bir görsele bakmaktansa hareketli ve canlı videolar daha çok dikkat çekiyor. Son yıllardaki dijital ekranlardaki gelişmeler yüksek çözünürlüklü çok kaliteli videoların yayınlanabilmesini mümkün hale getirdi.
Dijital ekranların aslında çok geniş kullanım alanı var, mağazalarda ürün bilgisi vermekten, indirimlere özel fırsatlara kadar uzanabiliyor. Aslında yapılabilecekler hayal gücünüzle sınırlı…
 
ETİKETLER : 1082

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN