Dosya Ses ve Görüntü Sistemleri 30 TEMMUZ 2016 / 09:47

2016’dan itibaren kurumsal çözümlere odaklandık

Kurumlar farklı konumlardaki iş ortaklarının veya uzak ofisleri arasındaki ekiplerin bir arada çalışma ve toplantı gerçekleştirme ihtiyaçlarına yönelik çözümler ararıyorlar. Ses ve görüntü sistemlerinin sunduğu imkanlar bu noktada kurumların ihtiyaçlarını karşılamak için büyük fırsatlar sunuyorlar. Logitech Ülke Müdürü Mustafa Uyar’ın görüşlerine göre özellikle iş yapış şekilllerinin değişmesiyle birlikte eskiden bireysel çalışan insanlar, artık PC'lerini alarak toplantı odasına gitmeye, dünyanın veya ülkenin farklı noktalarındaki iş ortaklarıyla ağ üzerinden birlikte çalışmaya başladı. Hatta aynı binada olsalar bile, farklı katlardaki gruplar bu yöntemle ortak çalışmalar yapıyorlar. Bu nedenle, yüz yüze görüşmeye ve video paylaşımına ihtiyaç duyuyorlar.
Mustafa Uyar, Logitech’in 2016 itibarıyla iş çözümlerine daha fazla odaklandığını, bu kapsamda, çalışanların bireysel ve grup performansını artıracak video konferans ürünleriyle, iş dünyasına yeni bir kolaylık sunduklarını aktardı. Uyar ayrıca şunları söyledi: “Video konferans tarafında önce toplantı odalarına odaklandık. Logitech’in, web kameraları alanındaki başarısı biliniyor. Ancak web kameralar, şimdi tümleşik çözüm olarak dizüstü bilgisayarlara girdi. Biz ise pazar küçülürken Lifesize isimli firmayı satın aldık, üst düzey video konferans ve alt düzey video konferans sistemleri arasına konumlandık. Logitech BCC950 kameramız, ConferenceCam CC3000E, ConferenceCam Connect ve PTZ Pro kameralarımız; şirketlerin ekipler halinde çalışmasına yardımcı olup verimliliği artırıyor, zamandan kazandırıp maliyet avantajı sunuyor. Önde gelen tüm bulut video çözümleriyle uyumlu olmaları, ürün ailemizin diğer cazip yanını oluşturuyor. İlk kurulum maliyeti rakiplerine göre çok düşük olan kameralarımız, kurulumu sırasında yazılım istemeyen tak-çalıştır bir ürün ailesi sunuyor. Bizim açımızdan, kurumlara gidebilmemizi, onlarla etkileşimi artırmamızı sağlayan yeni Konferans Kameraları ailesi çok önemli. Toplantı odası odaklı kamera ve ses sistemlerinden oluşan ürünlerimizle, daha butik çalışmaların yapıldığı toplantı odalarını hedefliyoruz”.
Kurumların ses ve görüntü sistemleri yatırımları yaparken diğer iletişim yapılarıyla da uyumlu çalışan ve kolay kurulabilen cihazlar tercih edilmesi gerekliliğini vurgulayan Uyar, kullanıcıların özellikle alışkın oldukları PC ya da Mac platformlarında rahatlıkla çalışabilen sistemleri seçtiklerini söyledi. Uyar, kurumların kullandığı ses ve görüntü sistemlerinin USB ya da kablosuz bağlantı ile bağlanarak Skype for Business, Lync, Cisco Jabber ve WebEx gibi platformlarla uyumlu çalışabilecek yetenekte olması gerektiğini vurguladı. CC3000e ürünlerinin en çok Skype For Business ile birlikte kullanıldığını örnek veren Uyar şunları söyledi: “Microsoft o anlamda en büyük iş ortağımız, ürünlerimiz, hem Microsoft hem de Cisco tarafından onaylanmış durumda”.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics