Dosya Ses ve Görüntü Teknolojileri 03 AĞUSTOS 2015 / 10:41

Doğru kullanım fark yaratıyor

Teknolojinin çok hızlı bir şekilde ilerlediği, her gün yeni bir şeylerin çıktığı bir dönemdeyiz. Her gün piyasaya yeni çıkan veya bir önceki serisine göre güçlenen teknolojik ürünlerle karşılaşıyoruz. Yeni teknolojiler, hayatımızın her alanında yenilikleri de beraberinde getiriyor. Bunları sadece son kullanıcılara sunulan ürünler tarafından değerlendirmemek gerek.

Ses ve görüntüleme teknolojilerinin, altyapı oluşturabilecek internet bağlantısı hizmetlerinin ve silikon teknolojilerinin gelişimi, televizyon ve müzik cihazlarını geliştirmekten çok daha fazlasını getiriyor. Pek çok mağazada akıllı reklam panoları üzerinde kurumsal televizyon yayınları yapılıyor; ürünler hakkında bilgi veriliyor. Hatta yakın gelecekte giyim mağazalarındaki aynaların yerini akıllı aynalar alacak. Bu aynaların karşısına geçip, denemek istediğimiz kıyafetin barkodunu okuttuğumuz zaman o kıyafetin üzerimizde nasıl görüneceğini görüntüleyebilecek. Böylece kıyafeti giyip çıkarma derdinden bir nebze olsa da kurtulabileceğiz.

Diğer taraftan sağlık sektöründe de görüntüleme teknolojilerinin görevi artıyor. Artık hasta yataklarının yanında yer alan LCD ekranlar üzerinden hastanın durumunu anlık olarak takip edebiliyoruz. Eğitim kanalında akıllı tahtaların yükselişiyle karşı karşıyayız. Reklamcılık sektöründe ise akıllı reklam panoları almış başını gitmiş. Üst düzey şirket yöneticileri artık bir toplantı için yurt dışına çıkmak yerine ses ve görüntüleme teknolojilerinin kullanıldığı telekonferans sistemlerini kullanıyorlar.

 
ETİKETLER : 1032

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics