Dosya Ses ve Görüntü Teknolojileri 03 AĞUSTOS 2015 / 10:28

Video, günlük iş akışlarının bir parçası haline geliyor

Logitech Türkiye Pazarlama Müdürü Selver Yıldız Küçükkoyuncu

Şirketler, video işbirliği hizmetlerini günlük iş akışlarının bir parçası haline getirdiklerinde, verimlilik artışı, azaltılan operasyon ve seyahat giderleri gibi pek çok yarar hızlıca fark edilir hale geliyor. Araştırmalara göre video konferans yapmayı tercih eden şirketler, satış giderinde ve seyahat giderlerinde ciddi tasarruf sağlıyor. Aynı zamanda, kullanıcılar, video iş birliğinin kendilerine zaman kazandırdığını, iş seyahatlerini azalttığını, efektif bir şekilde iletişim kurmalarını ve bu sayede daha doğru kararlar verdiklerini ve en önemlisi de evden uzakta geçirdikleri vakti azaltarak, iş ve ev hayatlarını dengede tutabildiklerini keşfedebiliyorlar.

Logitech olarak amacımız, günümüzde video konferans sistemi bulunmayan işyeri kalmaması. Geçtiğimiz aylarda Türkiye pazarında satışa sunduğumuz, küçük ve orta büyüklükteki toplantı odaları için tasarlanan yeni video konferans kameramız Logitech ConferenceCam Connect kullanıcılardan büyük ilgi gördü. USB bağlantısı ile kolayca PC, MAC ve Chromebook’a bağlanabilen Logitech ConferenceCam Connect, video konferans yazılımı bulunan tüm bilgisayarlar ile çalışabiliyor ve küçük ebatları sayesinde kolayca bir odadan diğerine taşınabiliyor. Windows ve Android kullanıcıları bu cihaz sayesinde kablosuz olarak sunumlarına, elektronik tablo programlarına bağlanabildikleri gibi, video ve internet bağlantıları mobil cihazlarla HDMI ile TV ekranına aktarılabiliyor. Tam şarj edilmiş pili ile üç saate kadar aralıksız video konferans ve 15 saate kadar da telekonferans yapma imkanı sunuyor. Microsoft ® Lync™ 2013, Cisco Jabber™ ve WebEx® ile uyumlu ve Skype™ onaylı Logitech ConferenceCam Connect ile kullanıcılar diledikleri zaman ve diledikleri yerde video konferans yapabiliyor.

Yüz yüze iletişime yeni bir boyut kazandıran Logitech ConferenceCam CC3000e ise kolay kurulum özelliği ile büyük ve küçük tüm toplantı odalarında 6-10 kişilik gruplarla kristal netliğinde yüz yüze iletişim kurma fırsatı sunuyor. 90 derece görüş açısı sunan 10x zoom, Carl Zeiss® sertifikalı cam lensi ve uzaktan kumandalı 260 derece dönen kamerası ile görüntüleri yakınlaştırıyor, detayları netleştiriyor. Mac®, PC, tablet veya akıllı telefonlar ile kullanılabilen CC3000e, USB ile MAC ve PC’ye, Bluetooth® veya Near Field Communication (NFC) bağlantısıyla ise tablet veya akıllı telefona bağlanabiliyor.

 

 
ETİKETLER : 1032

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics