Software AG 12 ARALIK 2013 / 12:26

Software AG üçüncü kez Gartner’de

2013 yılı “Entegre BT Portföy Analiz Uygulamaları” raporuna göre Vizyonda Bütünlük ve Uygulama Kabiliyeti başlıkları altında en üst sıralarda yer alarak liderler arasında gösterildi.

40 yılı aşkın bir süredir sunduğu kurumsal süreç mükemmelliği çözümleri ile geleceği şekillendiren Software AG, bir kez daha dünyanın saygın araştırma firmalarından Gartner’ın Liderler Listesi’nde yerini aldı. Art arda üç yıl boyunca farklı kategorilerde liderler arasında gösterilen Software AG, Daniel B. Stang ve Jim Duggan tarafından hazırlanan Gartner’ın “Entegre BT Portföy Analiz Uygulamaları 2013” (Integrated IT Portfolio Analysis Applications - IIPA) raporunda, Vizyonda Bütünlük ve Uygulama Kabiliyeti başlıkları altında en üst sıralarda liderler arasında gösterildi.

“Dijital İşletme” kavramını benimseme ve bunun için gerekli dönüşümleri hayata geçirme sürecinde önemli bir rol oynayan Entegre BT Portföy Analiz Uygulamaları (IIPA), Gartner’a göre, "BT liderlerinin operasyonları arasında bağlantı kurmasını, iş süreçlerini denetlemelerini ve analiz etmelerini sağlayarak, faaliyetlerini ilgili mecralarla tek bir portföy düzeyindeki yazılım platformu üzerinden duyurmalarını sağlıyor. Bu da CIO’lara ve diğer yöneticilere BT portföyü hakkında bütüncül bir bakış açısı sunuyor. BT departmanları ise, oluşturulan iş ve BT stratejileri doğrultusunda gerekli planları yapıyor ve uygulamaya geçiyor."

“IT planlaması alanındaki lider teknolojileri müşterilerimize sunabildiğimiz için son derece mutluyuz” diyen Software AG’nin Teknolojiden Sorumlu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Wolfram Jost, sözlerine şöyle devam etti: “Günümüzde işletmeler, dört büyük güç olarak tanımladığımız sosyal, mobil, büyük veri ve bulut sistemleri kapsamında Dijital İşletme prensiplerini benimseme sürecinde köklü bir dönüşüm geçiriyor. İşletmelerdeki Bilişim Daire Başkanlıkları Software AG’nin sunduğu Entegre BT Portföy Analiz Uygulaması sayesinde, tüm aşamalarında bu dönüşümü destekleyebilecek, akıllı BT stratejilerine yönelik doğru kararlar alabiliyorlar. BT birimleri, aynı zamanda, iş stratejisini temel alarak uygun BT stratelerini çizebilecek araçlara sahip oluyorlar ve farklı BT portföylerinin dönüşümünü planlayıp süreci denetim altına alabiliyorlar. Böylece güvenilir ve başarılı bir şekilde işletmenin dönüşümü sağlanmış oluyor.”

Dijital işletme: İş ve BT stratejilerinin bir sentezi

Software AG, bugün iş dünyasının analiz ve BT planlama süreçlerine dair tüm ihtiyaçlarını karşılayan, günümüzün dijital taleplerine yanıt verebilecek uygulama kabiliyetlerine yönelik çok sayıda çözüm platformu sunuyor. Özellikle Software AG’nin müşterilerine sunduğu yeni İş Süreçleri ve BT Yönetimi platformu, destekleyici çözümler ve teknolojik altyapıya kadar iş ve operasyon modelinin tamamını işbirliği halinde değerlendirme olanağı tanıyor. İşletmelerin bütünleşik portföy analizi yapmasını sağlayan platform, aynı zamanda, ortaya çıkan sonuçları, stratejik ve operasyonel planların yanı sıra düzenlemeler, iş, teknoloji ve bilgi ortamlarından kaynaklanan kısıtlamalar ile bir araya getirerek şirketin stratejik hedeflerine ulaşması için gerekli olan genel dönüşümü ve düzenlemeyi hayata geçiriyor.

Software AG’nin geliştirdiği platformlar, entegrasyon, süreç otomasyonu ve karmaşık veri yönetimi özellikleri sayesinde, işletmelere BT’de çeviklik, görünürlük ve hızlı çözüm oluşturma kabiliyeti kazandırıyor. Aynı zamanda dijital işletme ürünlerinin gerektirdiği şekilde gerçek zamanlı çözümler oluşturmaya yardımcı oluyor. Böylece işletmeler, Software AG’nin bu alandaki platformları ile mobil, sosyal, bulut ve büyük veri konularında mevcut bir iş sürecini dönüştürmeye, yeni bir ürün grubu oluşturmaya ve dağıtım modellerini değiştirmeye yarıyor.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics