Software AG 03 MAYIS 2013 / 11:37

Software AG yüzde 19 büyüdüSoftware AG cari mali yılın ilk çeyreğinde en geniş ürün gamına sahip olduğu İş Süreç Mükemmelliği alanında lisans gelirlerinde yüzde 19 oranında artış bildirdi. Şirketin elde ettiği bu sonuç pazar performansının üzerinde olurken, şirketin geçen yıl başlayan satış artışının pozitif etkisinin sürdüğünü gösterdi. Çeyrek dönem sonuçlarının yanı sıra Software AG, California merkezli LongJump şirketini satın aldığını da duyurdu.  

LongJump müşterilerine bağımsız girişimcilik uygulamaları geliştirmelerine olanak tanıyan bulut bilişim tabanlı bir yazılım sunuyor. Dinamik büyümesini sürdürmek için Software AG cari mali yıl içerisinde İş Süreç Mükemmelliği ürün gamına yapacağı yatırımlarla büyüme girişimini sürdürmeyi planlıyor. Şirketin 2013 yılsonu için tahmini şimdiden teyit edilmiş oldu. 

 şöyle konuştu: “Birinci çeyrek sonuçlarımız stratejik büyüme girişimlerimizde doğru yolda olduğumuzu ortaya koyuyor. Teknolojideki dört büyük eğilim etrafında eşi görülmemiş bir ürün talebi yaşanıyor. Bunlar büyük veri, bulut bilişim, mobil ve sosyal işbirliği. İş Süreç Mükemmelliği alanındaki ürünlerimiz müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu şeyi onlara veriyor ve dijitalleşme stratejilerini başarıyla uygulamalarını sağlıyor. Aynı zamanda dikkatle yaptığımız satın almalar sonucunda organik büyümemizi de destekliyoruz.”

Ürün gamı geliştirme

İş Süreç Mükemmelliği ürünleri yüzde 14 oranında büyümeyle toplamda 90,3 milyon avro ile toplam ciroya en büyük katkıyı sağladı. Bu ürün gamının lisans gelirleri yüzde 19 artarak 41,9 milyon avroya yükseldi. Bu sonuçlarla şirket rakiplerini açık ara geride bıraktı. Mevcut sonuçlar ile cari dönem sonunda şirketin payının da artması bekleniyor. Bu büyüme şirketin geçen sene aldığı –belirli pazarlarda satış ekibinin büyütülmesi gibi- stratejik büyüme önlemlerinin etkisini de ortaya koyuyor. Geliştirme aşamasındaki projeler ile birlikte Software AG önümüzdeki çeyrek dönemlere umutlu bakıyor ve İş Süreç Mükemmelliği lisans gelirlerinin yıl boyunca artması beklentisini taşıyor.

 

Geleneksel Enterprise Transaction Systems (ETS) işletmesi ilk çeyrekte 64,5 milyon avro gelir elde etti. Cari yıl içerisinde yaşanması beklenen düşüş sözleşme yenileme zincirinin zayıflamasına dayanıyor. ETS ürünleri olan Adabas-Natural geniş bir müşteri kitlesi için temel niteliğinde bir teknoloji olduğundan, Software AG divizyonun performansının 2013’ün ikinci yarısında artacağını tahmin ediyor.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics