Sosyal Ağlar 11 MAYIS 2018 / 11:09

​Spotify yaptığı yenilikle arkadaşınızın müzik zevkini ortaya seriyor

Çevrimiçi müzik dinleme platformları arasında artan rekabet firmaları yeniliklere zorluyor. Spotify'da bu alanda kendini sürekli yenilemeyi ihmal etmiyor. Yeni test edilen özellik birilerini takip etmeyi daha mantıklı hale getiriyor.

Spotify, çevrim içi müzik platformları arasında olan liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Platform, arkadaşlarınızı takip etme, dinledikleri müzikleri görebilme ya da hazırladıkları çalma listelerini görebilmeye fırsat sunuyor. Fakat ''arkadaş takibi'' özelliği bir noktadan sonra tıkanıyordu. Çünkü anlık olarak birilerini takip etmek yeterli değildi. Geçtiğimiz aylarda fark edilen yeni liste ise bu durumu ortadan kaldıracak.

Geçtiğimiz aylarda henüz küçük bir grup içerisinde test edilen liste şimdi geniş kitlelere ulaşmış durumda. ''Friends Weekly'' isimli bu liste ise o hafta boyunca arkadaşlarınızın dinlediği ve sizin de ilginizi çekebilecek şarkılardan oluşuyor. Şuan test süreci devam eden bu liste aynı ''Keşfet'' listesine benzer bir mantıkla ilerliyor.

Yeni şarkılar keşfedebileceğiniz bu liste arkadaşlarınızın müzik zevkini ortaya koyuyor. Sistem sizin sevebileceğiniz şarkıları önerse de arada birkaç türün de bu listede yer olacağı kesin gibi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics