Sosyal Ağlar 09 TEMMUZ 2018 / 13:52

Booking.com yeniden kullanıma açılıyor

Yabancı ve yerli turistlerin, seyahat ve tatil için en çok başvurdukları platformlardan biri olan Booking.com, Türkiye'de yeniden hizmete açılacak. Site şu anda Türkiye'deki kullanıcılar için sadece yurt dışı rezarvasyonlara izin veriyor.

Booking.com, milyonlarca turistin uğradığı dünyanın en büyük turizm platformlarından biri haline geldi. Ülkemizdeki seyahat acentelerinin şikayetleri üzerine haksız rekabet sağlandığı gerekçesiyle Booking.com belirli bir süre önce ülkemizde kapatılmıştı.

Geçtiğimiz aylarda bazı bakanlar ve resmi kurumlar tarafından yapılan açıklamalarda, Booking.com'un bu yaz ayları içerisinde açılacağı belirtilmişti fakat servis hala Türkiye'de hizmete girmiş değil. Turizm ve Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya, yaptığı açıklamalarda, yasal düzenlemelerin ardından hizmetin yeniden aktif hale geleceğini söyledi.

Booking.com gibi hizmet veren uygulamaların, Türkiye'de 40 milyon turiste zemin hazırladığının altını çizen Bağlıkaya, hizmetin yeniden açılması için gereken şartları şu şekilde açıkladı:

''Merkezleri Türkiye dışında olup, tüketiciyle turizmciyi bir araya getirerek para kazandıran Booking.com benzeri siteler için ‘kurumsal üyelik’ statüsü üzerinde çalışıyoruz. Bu statüyü hayata geçirince Booking.com benzeri hizmetler ülkemizde yeniden hizmete açılabilecekler. Bu konuda geçtiğimiz günlerde görüştüğümüz Booking.com yetkililerine teklifte bulunduk”

Booking.com şuan için Türkiye'deki kullanıcılarına sadece yurt dışı rezervasyon hizmetini sağladığını belirtelim.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics