Sosyal Ağlar 28 HAZİRAN 2018 / 16:28

Facebook kripto para reklamlarını geri getiriyor

Facebook geçtiğimiz Ocak ayında kripto para ve ICO reklamlarını yasaklamıştı. Fakat şirket aldığı bu kararı değiştirerek tekrar bu reklamların gösterimine izin verecek.

Yaşanan gelişmeler sonrasında birkaç uyarı sonrasında bu yasakları yeniden değerlendiren şirket, platformda  önceden onay verilmiş reklam verenlerin içerik ve reklamlarının yayınlanmasına izin verecek. Yine de bu karar herşeyi değiştirmeyebilir. Facebook ikili yatırım borsa reklamlarına ve ICO'lara izin vermeyeceğini belirtiyor. Bunun sebebi de, bazı şirketlerin reklamcılık konusunda iyi niyetli davranmamasıydı.

O dönem içinde geniş kapsamlı reklam ilkeleri uyguladıklarını belirten Ürün Yönetimi Direktörü Rob Leathern, bunu özellikle yaptıklarını ifade etmişti. Zira şirketin uyguladığı yasakların arkasında, kripto paraları,ikili yatırım ve ICO'ları içeren yanıltıcı reklamları tespit edip bu alanda iyileştirmek ve daha sonrasında çalışmaya devam etmek yatıyordu.

Şirket almış olduğu yeni kararla reklam verenlerin yeni bir süreç içerisinden geçmesini planlıyor. Başvuru sürecinden geçecek olan reklam verenlerin, bu sayede reklam verebilmek için yeterli niteliklere sahip olduklarını kanıtlamaları gerekiyor. Facebook ise reklam verenlere sahip oldukları lisansları, halka açık ticari bir şirket oluğ olmadığını veya işletme hakkında soru sorabilecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics