Sosyal Ağlar 20 MART 2018 / 14:41

Facebook Marketplace artık Türkiye'de

Facebook'un kendi toplulukları içinde ürün alım satımı platformu olarak hizmet veren Facebook Marketplace Türkiye'de kullanıma sunuldu. Şirket kendi içinde yerel ürünleri almayı ve satmayı kolaylaştıran ve tek bir çatı altında toplamayı amaçlıyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan ve insanların halihazırda Facebook'u kendi içinde ürün alım satımı konusunda sıkça tercih ettiini belirten Facebook, bu pazarın gruplar içinde başladığını ve son dönemlerde ciddi bir artışta olduğunu söyledi.

Marketplace ile ilgili önemli istatistikler de paylaşan Facebook, kullanıma açıldığından bu yana bu sistem üzerinde potansiyel bir alıcı ve satıcı arasında geçen sohbetlerde yüzde 77 artış sağlandığını belirtti. Şirket her ay 700 milyondan fazla kullanıcının bir şeyler almak veya satmak için Marketplace'i kullandığını da sözlerine ekliyor.

1 Ocak 2017 tarihinden itibaren global çapta Marketplace aramaları da 3 kat artarken, kullanıcıların en çok etkileşime geçtiği kategori araç, mobilya ve elektronik/bilgisayar oldu. Bu platformu kullanmaya başlamak için Facebook üzerinde Marketplace simgesine tıklamanız yeterli.

Ev ve bahçe, konut, eğlence, giyim ve aksesuar, aile, elektronik, hobiler, araçlar ve seri ilanlar olmak üzere 9 farklı kategoriye sahip olan Marketplace’de aranan ürünü bulabilirsiniz. Ayrıca aramanızı kişiselleştirmek istersenizde menüde yer alan filtreleme bölümünden aramanızı filtreleyebilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics