Sosyal Ağlar 27 HAZİRAN 2018 / 11:27

Facebook Oculus TV ile dijital yayıncılığa başladı

Facebook geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlediği F8 etkinliğinde yeni Oculus GO VR adı altında Oculus TV özelliğini yayınlayacağını duyurmuştu. Şirketin dün paylaştığı bir blog gönderisiyle Oculus TV, resmen dijital yayıncılığına başlamış oldu.

Oculus TV üzerinde yayınlanan programlar, Oculus Go deneyimi ile kullanıcılara sunuluyor. Özellikle Hulu ve Showtime'da abonelikleri bulunan kullanıcıların kolayca yararlanabileceği bu yeni dijital yayın platformu, spor yayını olarak Facebook Watch üzerinden beyzbol maçlarını canlı yayınlayan MLB Live Games gibi sayfa içeriklerini de bünyesinde kapsıyor.

Ayrıca Oculus TV'de gösterilecek dizilerin, programların ve maçların gerçek hayatta 180 inç TV'ye denk gelen sanal bir ekran üzerinden aktarılabileceğini de belirtelim.  Bu yayınların bu platform üzerinden izlenmesinin en büyük avantajı ise taşınabiliyor olması. Sanal gerçeklik ortamında sunulan bu içerikleri istediğiniz her yerden takip edebileceksiniz.

Yaz boyunca yeni anlaşmalar, yayın ortaklıkları ve uygulamaları platforma ekleyecek olan Facebook, sonbahar dönemi içinde de yeni özelliklerin duyurulmaya devam edeceğini ifade etti. Yakın zamanda yapılacak en büyük anlaşmalardan biri de ESPN kanalıyla olacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics