Sosyal Ağlar 16 NİSAN 2018 / 14:58

Gmail arayüzü baştan tasarlanıyor

Google'ın e-posta servisinden sıkça yararlandığımız Gmail web arayüzü baştan tasarlanıyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri de sosyal medyadaki platformların sürekli kendilerini yenilemesi.

Gmail  kurulduğu dönem baz alındığında halka açık hizmet veremeyecek şekilde ortaya çıkmıştı. Bu durum pek çok kişi için zahmetli bir hal almıştı. O zamandan günümüze popülerliğini artıran Gmail şimdilerde ise arayüzünü değiştirmeye odaklanmış durumda.

Gmail'in geçmişine baktığımızda kullanımından bu yana web arayüzünde ufak da olsa değişimler görmüştük fakat bu kullanıcılar için yeterli değildi. Bu bağlamda hali hazırda olan arayüzden sıkılanları mutlu edecek haber Google'dan geldi. Google, Gmail'in web sürümünü yenileyeceğini açıkladı.

İlk olarak Android ve iOS platformlarından alıştığımız 'akıllı cevap' özelliğinin web arayüzüne gelmesini bekliyoruz. Bununla birlikte Outlook kullanıcılarının mahrum kaldığı Google Takvim uygulaması büyük ihtimalle Gmail'e entegre edilecek. Gelen e-postaları 'dondur' seçeneği ile dondurabilecek  ve belirli bir sürenin ardından tekrar yeni gelmiş gibi görünteleyebileceksiniz. Açıklanmayan daha pek çok özellik ve tasarım değişikliğinin de önümüzdeki günlerde netlik kazanmasını bekliyoruz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics