Sosyal Ağlar 15 MART 2018 / 10:15

Google Kişiler uygulaması ile artık para göndermek mümkün!

Google, Android platformundaki kendi rehber uygulaması olan Google Kişiler'de para gönderme kısayolu eklediğini duyurdu. Getirelecek olan yeni güncelleme kademeli olarak yayımlanmaya başlamış durumda.

Android platformu üzerine yenilikler eklemeye devam eden Google, şimdi de Kişiler uygulamasına büyük yenilik getiriyor. Google Kişiler uygulamasında Google Pay Send  üzerinden para gönderme kısayolu ekleniyor. Bu sayede kullanıcılar, rehber üzerinde yer alan insanlara para gönderimi gerçekleştirebilecek.


Geçtiğimiz günlerde ödeme uygulamalarını tamamen yenileyen Google, Android Pay uygulamasını Google Pay'e, Google Wallet cüzdan uygulamasını da Google Pay Send'e çevirmişti. Şirket yeni yayımlamaya başladığı güncellemeyle Google Pay Send aracalığı ile para gönderimi sağlıyor. Kademeli olarak ilerleyen bu güncellemenin ülkemize ne zaman geleceği ise merak konusu.

Nasıl işleyecek?

Rehberde yer alan kişilerin bilgi kartlarında bulunan arama, mesaj ve e-posta ikonun yanında yer alacak olan para gönderme butonu, para transferi yapılmasını mümkün kılıyor. ''Gönder'' tuşuna basıldıktan sonra, kullanıcılardan ne kadar göndermek istediklerini belirtmek gerekiyor ve daha sonrasında işlem tamamlanmış oluyor. Fakat güncellemede rehberdeki kişilerden para talep etme özelliğinin yer almadığını belirtiyor.

Para talep etme özelliğinin yer almaması yerinde bir hamle olmuş diyebiliriz. Birçok insanın bunu suistimal etme olasılığı oldukça yüksek. Şimdilik sistemin bu şekilde işleyecek olması kullanıcılar tarafından oldukça kullanışlı br hale geliyor olacaktır.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics