Sosyal Ağlar 10 TEMMUZ 2018 / 12:55

Google ve Uber'den Lime Scooter'a dev yatırım

Büyük firmaların yeni oluşumlara yaptığı yatırımlar geleceğimizi şekillendirme de önemli olabiliyor. Ulaşım noktasında Google ve Uber, Lime Scooter'a dev bir yatırım sağlamış oldu.

Elektrikli scooterlar üreten ve kiralayan bir şirket olan Lime, yatırım noktasında Google'dan 335 milyon dolarlık yatırım ve Uber'den de büyük destek aldığını açıkladı. Bu sayede kullanıcılar Uber üzerinden Lime scooterlarını da kiralayabilecekler. Ülkemizde Uber'in yasaklanması nedeniyle böyle bir hizmet göremeyeceğiz fakat dünya genelinde bu hizmetin yayılması öngörülüyor.

Uber'in yetkilileri ise yaptıkları bu yatırımı, ''ulaşımın her alanına ulaşmak ve etkin olmak'' amacıyla gerçekleştirdiklerini belirtiyor. Lime scooterlar özellikle Amerika'da son dönemde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlamış ve Uber bu sayede daha hızlı bireysel ulaşımın gelişeceğini düşünüyor.

Fakat bu yeni ulaşım alternatifi kurallarda bazı güncellemeler getirecek çünkü scootlerların trafiikteki yerine dair belirlenmiş net kurallar ve yasalar bulunmuyor. ABD yetkilileri ise yavaş yavaş bu konuda çalışma yapacaklarını duyurdu. Bunun  sebebi de ulaşımda giderek yaygınlaşan scooterlar.
ETİKETLER : google uber lime scooter

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics