Sosyal Ağlar 21 MART 2018 / 13:51

Instagram'da yeni alışveriş dönemi başlıyor

Instagram, her geçen gün popülaritesini arttırmaya devam ederken, bir yandan da kullanıcılara yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Şimdilerde sunduğu yeni özelliklerle dikkat çeken Instagram, uygulamaya alışveriş seçeneği ekliyor.

2010 yılında başladığı yolculuğu günümüze kadar devam ettiren ve  bir yandan da milyonlarca insanın saatlerini harcadığı bir uygulama haline gelen Instagram çevrimiçi alışveriş özelliğini bazı ülkeler için sundu. Yeni güncelleme ile birlikte, kullanıcılar kolay bir şekilde ürün satın alabilecekler. Şuanlık sekiz ülkede kullanılmaya başlayacak yeni özelliğin yakında Türkiye'ye gelmesi bekleniyor.

Bu sekiz ülkede yaşayan insanlar Instagram yayınlarından mağazalara gönderilen bağlantılara erişebilecek. Ancak etiket fazlalılığı kullanıcıları sıkmasın diye 5 etiketle sınırlandırılmış durumda. Kaydırmalı paylaşımlarda ise en fazla 20 etiket yer alacak. İlk kez ABD'de 2016 yılında test edilen özellik, şimdilik bu ülkelerin kullanımına açılacak: İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Avustralya, Brezilya, Kanada.

Yeni özellik, kullanıcıların uygulamaya göz atarken yararlanmalarını amaçlıyor. Birçok reklam ajansının artık doğrudan mağazalara gönderileri entegre edebilme yekileri olacak. Bu sayede birçok alışveriş sayfası resmileşebilir.

Sadece tek tıkla alışveriş imkanı

Instagram'da alışveriş yapmak istediğimizde, gönderi de yer alan etiketlere dokunmak yeterli olacak. Daha sonrasında ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz. Instagram üzerinden satış yapabilmeniz için Facebook’ta bir iş profili, fiziksel ürünlerinizin satılması veya bir ürün kataloğunuzun olması gerekiyor.

Kullanışlı olacağını umduğumuz,  özellikle bayan kullanıcıları heecanlandıran yeni özelliğin önümüzdeki haftalarda Türkiye'de kullanıma açılması bekleniyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics