Sosyal Ağlar 04 MAYIS 2018 / 10:44

Instagram, e-ticarette kullanılacak ödeme arayüzünü ekledi

Instagram, gün geçtikçe e-ticaret ile ilgili adımlarını atmaya devam ediyor. Yavaş yavaş uygulama içerisinde ödeme seçeneklerinin ekleneceği ortaya çıktı.

Instagram, son günlerde özellikle F8 Konferansı sırasında birçok yeni özelliğini tanıtmıştı. Ancak uygulamanın gün yüzüne çıkmayan başka bir özelliği vardı. Artık Instagram üzerinden ödeme yapmak mümkün olacak. Henüz tüm kullanıcılar için etkin olmayan bu yeni özelliğin ilk olarak küçük işletmelerde yapılan 'rezervasyon' işlemlerinde kullanılabileceği, ancak gelecekte yaygınlaşarak tüm ticari işlemlerde etkin olacağı söyleniyor.

Bu yeni özellik sayesinde hesabımıza kredi kartı bilgilerimizi ekleyerek gerektiğinde otomatik olarak ödeme yapabileceğiz. Birçok Instagram kullanıcısı, uygulamayı bir nevi 'alışveriş aracısı' olarak kullanıyordu. Resmi olarak ödeme yapılamasa da yoğun olarak ürün satışı gerçekleştirildiğini düşünürsek, bu yeni özellik oldukça kullanışlı ve hızlı işlemlere olanak sağlayacak.Ancak yeni hamlelerle Instagram, her geçen gün bir 'fotoğraf paylaşma uygulaması' olmaktan uzaklaşmaya devam ediyor.

Fakat Instagram 2017'den beri profillerin gerçek anlamda 'işletme' profili olması için bazı değişikliklere gideceğini söylemişti. Ancak böyle bir adımı sanırım kimse beklemiyordu. Özelliğin  tüm kullanıcılar için ne zaman aktif olacağını söylemek için zamana ihtiyacımız olacak.
ETİKETLER : instagram e-ticaret ödeme

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics