Sosyal Ağlar 10 MAYIS 2018 / 09:49

Instagram işletmeler için yeni özelliklerini tanıttı

Geçtiğimiz günlerde e-ticaret için ödeme yöntemlerini değiştiren Instagram, işletmeler için yeni özelliklerini tanıttı. Bu özellikler, profilleri üzerinden müşterileriyle mesajlaşmak ve hatta ödeme işlemleri gerçekleştirmek isteyen işletmeleri oldukça sevindirecek türden.

İşletme profillerinde görebileceğiniz eylem çağrısı düğmeleri  artık rezervasyon yapabilme, bilet alabilme, sipariş verebilme ve hatta  üçüncü parti uygulamaları kullanarak yer ayırtabilme gibi seçenekler sunuyor. Şimdilik bu özellik kapsamında kullanabileceğiniz entegrasyonlar ise Acuity, Atom Tickets, Booksy, ChowNow, Eatstreet, Eventbrite, Fandango, GrubHub, MyTime, OpenTable, Reserve, Restorando, Resy, SevenRooms, StyleSeat, Tock ve Yelp Reservations.

Görünen o ki; bu düğme kullanıcıları seçtikleri eylemin ardından başka bir tarayıcı pencersine ya da widget’a yönlendiriyor. Dolayısıyla bu özellikte uygulama içi bir sistem sunulmadığını söyleyelim. Yine de tüm bu entegrasyonun bir dokunuş uzaklığında olması, kullanıcı deneyimi anlamında büyük bir artı olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra bir Instagram sözcüsü, Atom Tickets entegrasyonunda Instagram’ın yeni uygulama içi ödeme yöntemlerinden faydalanıldığını söyledi. Yani kullanıcıların yakında tamamen uygulama içi bir deneyime kavuşması da olası.

Bunlara ek olarak Instagram’ın, işletmeler için  Instagram Direct mesaj moderasyonunu yeniden değerlendirdiğini belirtelim. Artık müşteri mesajları yıldızlama özelliğiyle birlikte ana gelen kutusunda görülüyor. Böylece işletmeler dönüş yapmak istedikleri kullanıcıların mesajlarına yıldız yerleştirebiliyor.
ETİKETLER : instagram instagram bilet

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics