Sosyal Ağlar 02 ARALIK 2013 / 08:11

Sektör sektör fiyat aramanın buluştuğu platform: Enuygun.com

Alman ve İsveçli ortaklarının yatırımıyla Çağlar Erol tarafından 2008 yılında kurulan Enuygun.com, farklı sektörlerde en uygun fiyatı arama seçeneğini sunuyor.

Birinci yılın sonunda yaklaşık 7-8 kişilik bir ekibe ulaştıklarını söyleyen Erol, şu anki 40 kişilik ekipleriyle amaçlarının “Türkiye’deki finans piyasasına performans bazlı internet reklamcılığı modelinin başarısını kanıtlamaya çalışmak” olarak açıkladı.
Enuygun.com’un çıkış noktasını ise Erol şöyle anlattı: “Enuygun.com yeni bir pazar oluşturma vizyonuyla hayata başladı. Oldukça zorlu bir başlangıç yaptık. Çünkü o dönemde ülkemizde var olmayan bir pazarı yaratmaya çalışıyorduk. Özellikle finansal karşılaştırma alanında çok ciddi büyüme hızı yakaladık. İhtiyaç ve konut kredisi, kredi kartı gibi ürünleri karşılaştırma hizmeti verdiğimiz bu alanda, her yıl önceki yıla göre iki ila beş kat büyüyerek geliştik.”
Erol’un belirttiğine göre, internet girişimi tecrübesi, kullanıcı deneyimi bilgisi ve kaliteye odaklanma ile hızlı bir şekilde kendini bankalara kanıtlayan Enuygun.com, birçok bankanın önemli çevrimiçi reklam mecralarından biri haline gelmiş. Sonrasında finansal servislere seyahat ve sigortayı da ekleyerek hizmet yelpazesini büyüten Enuygun.com, özellikle çevrimiçi uçak bileti alımında sunduğu arayüzle, Türkiye’nin en çok uçak bileti satan web sitelerinden biri haline gelmesini sağlamış.
“Bilgilerin güncelliğini nasıl koruyorsunuz” sorusuna Erol, “Seyahat dikeyinde havayollarının verilerini anlık olarak sunan sistemlerle çalışıyoruz. Dolayısıyla herhangi bir güzergahta bilet aradığınızda, o anda havayolunun sunmakta olduğu koltukları, farklı kaynaklardan alıyor ve kullanıcılarımıza kendileri için en uygun seçimi kolayca yapmalarını sağlayacak bir formatta sunuyoruz. Banka kredilerinde ise anlaşmalı bankalarımız, kredi oranlarındaki her türlü değişikliği öncelikle bize bildirirler. Onlardaki değişiklikle aynı anda biz de kendi sistemlerimizi güncelleriz” sözleriyle yanıt verdi.
Mobil kullanıcılara da önem veren Enuygun.com’un mobil sitesi, iPhone ve Android uçak bileti uygulamaları, mobilde başarılı bir başlangıç yapmasını sağlamış.

Yaptığımız analizler oldukça ilgi görüyor
Başta bankacılık, finans, telekomünikasyon, sigorta ve turizm olmak üzere çeşitli sektörlere yönelik düzenli analizler gerçekleştiren ve sonuçlarını paylaşan Enuygun.com’un analizleri ile ilgili Erol şunları paylaştı: “Analizlerimizde kendi verilerimizin yanı sıra TÜİK, Merkez Bankası, BDDK ve BTK gibi kurumların verilerinden de yararlanıyoruz. Banka kredileri ya da kredi kartı limitleri gibi dönem dönem gündemde olan konuların yanı sıra Zorunlu Deprem Sigortası gibi her zaman ülke gündeminde olan konular üzerinde çalışıyoruz.”
Erol’un belirttiğine göre, önümüzdeki dönemde özellikle turizm alanında büyümesini hızlandırmayı hedefleyen ve 2013’te hızlı büyüme sürecini devam ettiren Enuygun.com’un hedefi, Türkiye’de yapacaklarının tamamını gerçekleştirip 2015 yılından sonra Ortadoğu, sonra Uzakdoğu pazarlarına açılmak.
ETİKETLER : Sayı:948
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN