Sosyal Ağlar 31 EKİM 2013 / 10:35

Sosyal duvarları yıkmak için Ankara Gençlik Parkı’na

Devlet korumasında yetişmiş bir grup idealist genç tarafından kurulan Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği’nin 2 Eylül 2013 – 1 Nisan 2014 tarihleri arasında yürüteceği ‘Sosyal Duvarları Yıkalım’ projesine bisikletçiler de destek veriyor.

Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişim Hibe Programları kapsamında desteklenen ‘Sosyal Duvarları Yıkalım’ projesi, devlet korumasında yetişen çocuklara ve gençlere yönelik etiketlemeden kaynaklanan toplum ve medya nezdindeki olumsuz algıyı değiştirmeyi amaçlıyor.

Rota: Meclis Parkı

3 Kasım 2013 Pazar günü saat 11.00 - 14.00 arasında gerçekleştirilecek etkinliğe, Hacettepe Üniversitesi Bisiklet Topluluğu ve Takımı, Perşembe Akşamı Bisikletçileri, Batı Ankara Bisiklet Grubu gibi çok sayıda bisiklet grubu katılacak. Ankara Gençlik Parkı’ndan yola çıkacak olan bisikletliler,  sosyal duvarları yıkmak ve önyargıları ortadan kaldırmak için rotalarını Meclis Parkı’na çevirecekler.

3Bilgi Eğitim Kurumları’nın sponsorluk desteğinde bulunduğu etkinlikte, Ankara Emniyet Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yol ve trafik güvenliğini sağlarken, etkinlik boyunca ortaya çıkabilecek herhangi bir sağlık problemine anında müdahale edebilmek amacıyla Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi de ambulans sağlayarak katkıda bulunacak. Ulusoy Turizm ise, etkinliğe destek olmak isteyen ama bisiklet kullanmasını bilmeyen kişiler için otobüs temin edecek.

Etkinlik, Meclis Parkı’nda yapılacak basın açıklamasıyla son bulacak.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN