Sosyal Ağlar 16 NİSAN 2018 / 15:01

Spotify, kullanıcılar için ücretsiz bir plan üzerinde duruyor

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servislerinden biri olan Spotify, yakın zamanda bir duyuru yapacak. Henüz net bir şey söylenmesede kullanıcılar için ücretsiz bir plan yapıldığı belirtiliyor.

An itibariyle toplam 159 milyon kullanıcısı bulunan Spotify, bunun 71 milyon kullanıcısının ücretli abone olduğunu belirtiyor. Geriye kalan 88 milyon kişinin servisi ücretsiz olarak kullandığı söylenirken, işte bu kesim için güzel bir gelişme yaşanıyor. Bloomberg’in haberine göre şirket, reklam destekli ücretsiz seçeneği yenilemek için önemli bir çalışma içerisinde bulunuyor. Burada tam olarak ne yapılacağı kesin olarak bilinmiyor ancak “müzik dinlemeyi kolaylaştıracak” adımların yolda olduğu söyleniyor.

İlk ürün otomobil aksesuarı olabilir

Geçen yayımlanan bir habere göre şirketin ilk ürünü bir otomobil donanımı / aksesuarı olacak gibi duruyor. Bu noktada da her araca Spotify getirecek bir donanımın yolda olduğu söyleniyor. Şirketin geçtiğimiz dönemde resmi olarak gösterdiği ancak konuşmaktan kaçındığı bu ürün, kendi 4G bağlantısıyla telefonlardan bağımsız müzik deneyimi vadediyor gibi görünüyor. Kişilerin aylık özel fiyatlarla satın alacağı anlaşılan cihaz, bünyesinde sadece iki adet fiziksel buton ve renksiz bir ekran taşıyor. Ancak burada sesli komut desteğinin verileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics