Sosyal Ağlar 29 MAYIS 2018 / 11:40

StumbleUpon yoluna artık Mix ile devam edecek

Kullanıcıların içerik keşfetme konusunda 16 yıldır hizmet aldığı StumbleUpon, 30 Haziran itibariyle yola Mix ile devam edecek.

StumbleUpon, yıllardır internet kullanıcılarına pek çok kaynaktan içerik sağlıyor. Mix ile  yapılan anlaşmaya göre sitenin yenı adresi mix.com olacak. StumbleUpon'un kurucusu Garrett Camp, yaptığı açıklamada, StumbleUpon'dan öğrendikleri bilgileri uygulayacakları yeni bir içerik keşif platformu oluşturmaya karar verdiklerini belirtti. Mix.com ise semantik kişiselleştirme ile sosyal öneri sistemlerini bir arada kullanarak, kullanıcılarına kişisel içerik bulma konusunda yardımcı olacak.

Camp, 16 yıl önce kurulan sitenin, sosyal medya, haber akışı ya da beğenme butonundan önce hayata geçtiğini belirterek, artık yeni adımlar atmaya karar verdiklerini söylüyor. “StumbleUpon kurulduğundan bu yana internet erişimi olan kişi sayısı 10 katına çıktı.” diyen Camp “StumbleUpon’dan basitliğin ve tesadüfen güzel bir şeylerle karşılaşmanın öneminin yanı sıra sadece beğen butonuna basmak yerine bağlamsal kürasyonun da aynı derecede önemli olduğunu öğrendik.” ifadelerini kullandı.

Profilinizi rahatça taşıyabilirsiniz

Mix.com'un kullanıcılara kişisel tercihlerine göre koleksiyonlar oluşturarak içerikleri düzenlemesinin çok daha kolay hale geldiğini belirten Camp, sitedeki, favorilerini, ilgi alanlarını ve etiketlerini kolay bir şekilde Mix'e taşıyabileceğini söyledi.

Yeni platform ile beraber birçok yenilikle karşı karşıya kalacağımızı belirten Camp, takipçilerini mix.com'u ziyaret etmeye çağırıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics