Sosyal Ağlar 09 MART 2018 / 15:06

Twitter CEO'su Mavi Tık özelliğini bütün kullanıcılara açacaklarını duyurdu

Twitter CEO'su Jack Dorsey, dün gerçekleştirdiği Periscope yayınında takipçilerine yeni hedeflerinin hesap doğrulama özelliğinin bütün kullanıcılara açmak olduğunu belirtti.

Twitter, kullanıcıların  hesaplarını doğrulama konusunda yeni adımlar atmaya başlıyor. CEO'nun yaptığı son açıklamaya bakacak olursak, doğrulanan hesaplar için talep ettiği kriterleri biraz daha yumuşatacak ve kullanıcılar kolay bir şekilde  ''Mavi tik'' alabilecek. Periscope platformu üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayında yaptıkları çalışmalardan bahseden Jack Dorsey;

“Amaç, herkese doğrulama hizmetini açmaktır. Bunu, daha ölçeklenebilir bir şekilde, insanların kendileri hakkındaki daha fazla gerçeği bizim yargıçlığımız olmadan onaylayabileceği, ön yargılardan uzak bir sistem kurmak istiyoruz.”

Twitter'ın çalışmalarıyla ilgili fazla bilgi vermeyen Dorsey, bu açıklamalarıyla kullanıcıları sevindirdi. Aslında Twitter'da hali hazırda bulunan doğrulama işlemleri, belirli bir takipçi limitini aşmış kişi ve kurumların, varlıklarını sundukları belgelerle mümkün oluyor. Yine bu kişi ve kurumlar Facebook ve Google üzerindeki doğrulanmış hesaplarını Twitter'a kanıt olarak sunabiliyor. Bu işlem sonunda profiller mavi onay tiki alabiliyorlar.

Mavi tık son yıllarda sorunlu olduğunu kanıtladı

Twitter, söz konusu özelliğin son yıllarda sorunlu olmaya başladığını kabul etti. Zira doğrulanmış hesaplar, kullanıcılar arasında daha güvenilir gözüküyor ve burada paylaşılan gönderilerin etki alanı daha fazla oluyor. Kötü tarafı ise troll hesaplar ortamı gerince Twitter'a müdaha etme yolunu kullanıyor.

Bütün hesaplara doğrulama getirmek, gerçek dışı olan kullanıcıların kötü paylaşım, caydırıcı profilleri ve içerikleri tespit etmesine izin verebilecek. Ayrıca onaylanmamış profilleri kolayca taciz eden sosyal medya sapıkları, onaylama sayesinde daha zor harekete geçecek.

Anlaşılan o ki, Twitter daha güvenli ve seviyeli bir platforma dönüşmek için uğraşıyor. Yakında sunulacak olan bu özelliğin faydalı olmasını umuyoruz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics