İnternet Sosyal Medya 13 OCAK 2016 / 15:37

BlaBlaCar, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya pazarlarına girdi

Küresel yolculuk paylaşım platformu BlaBlaCar, Jizdomat’ı satın alarak Çek Cumhuriyeti ve Slovakya pazarlarına girdi. Jizdomat’ın satın alınması BlaBlaCar’ın Avrupa’da altıncı, küreselde ise yedinci satın alması. Bu alımla beraber, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya’da da BlaBlaCar’ın ücretsiz Android ve iPhone uygulamalarını indirmek ve www.blablacar.cz ve www.sk.blablacar.com adresleri üzerinden yolculuk paylaşımı yapmak mümkün olabilecek.
Çek Cumhuriyeti ve Slovakya, bu yapı için ciddi bir potansiyel oluşturuyor. Her iki ülkede de arabayla yolculuk yapmak oldukça maliyetli ve 1 galon benzin (~3,8 litre) Çek Cumhuriyeti’nde günlük ortalama gelirin yaklaşık yüzde 12’sine, Slovakya’da ise yüzde 13’üne denk geliyor. İki ülkede de sürekli online bağlantıda olan genç bir nüfus mevcut. Hesaplı ulaşım ihtiyacı, Jizdomat’ın kuruluşundan bu yana gösterilen ilgiye de yansımış durumda. 5 yılda şirketin oluşturduğu güçlü sürücü ve yolcu topluluğu artık yolculuklarını Prag’dan Berlin’e 11 avro, Bratislava’dan Krakow’a 15 avro gibi uygun fiyatlara kesintisiz olarak yapabilecek. Prag’da yer alacak olan BlaBlaCar’ın 15’inci ofisi Pavel Prouza tarafından yönetilecek ve Jizdomat’ın kurucu ekibi yeni fırsatlara açılacak.
Öte yandan, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya pazarlarına girilmesiyle beraber BlaBlaCar’ın faaliyet gösterdiği ülke sayısı da 22’ye yükselmiş oldu: Türkiye, Fransa, Almanya, İngiltere, İspanya, Hollanda, Belçika, Lüksemburg, Hırvatistan, Macaristan, İtalya, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Ukrayna, Hindistan, Meksika, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics